kobieta
Zdrowie

Zmagasz się z kryzysem psychicznym? Zobacz, jak uzyskać bezpłatne wsparcie

W Warszawie można skorzystać z placówek, które zapewniają pomoc w kryzysie psychicznym dzieciom oraz dorosłym. Można skorzystać z profesjonalnego wsparcia, które jest udzielane bezpłatnie. Gdzie konkretnie warto się udać?

Jak i gdzie skorzystać ze wsparcia?

Bezpłatne wsparcie dostępne jest w Centrach Zdrowia Psychicznego mieszczących się na warszawskich Bielanach (https://sczp.med.pl/placowki/warszawa-bielany-dla-doroslych ) – w jednej placówce mogą uzyskać pomoc dorośli, a w drugiej dzieci. Z usług specjalistów, np. psychologów, logopedów, psychiatrów itd. mogą skorzystać potrzebujący, którzy mieszkają na terenie działania danej placówki – nie są pobierane opłaty ani nie jest wymagane skierowanie. Wystarczy udać się osobiście lub zadzwonić, aby umówić się na spotkanie i wstępną konsultację.

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Ze wsparcia mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież zamieszkujące na terenie objętym działaniem specjalistów wybranej placówki. Pomoc kierowana jest nie tylko do potrzebujących, a także członków ich rodzin, gdyż ich wsparcie jest niezwykle ważne dla chorych – mają oni ogromny wpływ na powodzenie całej terapii.

Fachowa pomoc różnych specjalistów

Warto udać się po profesjonalną pomoc specjalistów, np. psychiatrów, psychoterapeutów, terapeutów środowiskowych, asystentów zdrowienia, którzy pomogą w trudnych chwilach kryzysu. Kiedy się zgłosić? W razie problemów typu depresja, myśli samobójcze, kłopoty z opanowaniem emocji itp.

Pomoc w ciągu 72 godzin

Pomoc można uzyskać maks. do 72 godzin od zgłoszenia. Jest udzielana w formie np. konsultacji czy warsztatów w placówce, ale także jako indywidualne spotkania, np. w domu. Mobilny zespół specjalistów indywidualnie dobiera najlepszą dla danego pacjenta formę pomocy.

Lena.k, foto: geralt / Pixabay