Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu

(...) Ślub zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż nie wiesz, jak znaleźć kogoś, kto zadba o twoją urodę? Ten dzień jest bardzo ważny i wyjątkowy dla każdej kobiety. Chcesz być piękna i lśnić u boku Pana Młodego? Zdjęcia, filmy to wspomnienia, do których będziesz mogła wrócić. (...)

Publikacje: biznes, informacje, kosmetyczka, manicure, polityka, uroda

 
czerwiec
13 '16

Miód - płynne złoto

Miód - płynne złoto

(...) wrzosowy, mniszkowy, koniczynowy.     Do produkcji miodów spadziowych pszczoły wykorzystują  słodką ciecz, pojawiająca się latem w postaci kropel na igłach i gałązkach świerka, modrzewia i jodły oraz lipy lub klonu.         Miód (sprawdź ofertę firmy apis) w 75% składa się z węglowodanów. Podstawowymi cukrami zawartymi w miodzie są fruktoza i glukoza. Mówi się, że cukier to biała śmierć, a jednak miód uważa się za zdrowy przysmak. Dlaczego? Dzięki zawartości fruktozy. Im więcej fruktozy dostaje się do krwiobiegu, tym wolniej docierają do niego inne węglowodany. Poziom cukru po spożyciu fruktozy podnosi się wolniej, trzustka nie jest obciążona i  dzięki czemu organizm dłużej zachowuje energię. Dlatego na przykład sportowcy bardzo chętnie sięgają po miód. Osoby odchudzające się również powinny włączyć go do swojej diety, ponieważ ma korzystny wpływ na metabolizm, a dając uczucie sytości, hamuje napady wilczego głodu. Miód ma korzystne działanie również na organizm osób starszych, zwiększając (...)

Publikacje: lekarstwa, uroda, zdrowie