Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Nakaz zapłaty od strony prawnej

Nakaz zapłaty od strony prawnej

(...) Każdy prędzej czy później spotyka się z nakazem zapłaty. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, najczęściej związany jest z brakiem płynności finansowej i z niedotrzymaniem terminu wpłaty za towar, usługę lub na podatki. Dla pozostałych osób najczęściej wiąże się to z koniecznością uregulowania mandatu, opłaty karnej czy zaległego podatku.Wezwanie do zapałaty zawsze powinno spełniać konkretne wymogi formalne. Należą do nich: data i miejsce sporządzenia, prawidłowe określenie (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, sprzeciw od nakazu zapłaty

 
maj
25 '18

Dłużnik ma swoje prawa

Dłużnik ma swoje prawa

(...) Zadłużenie naszego państwa ciągle rośnie, o czym nazbyt często przypominają opozycyjne media. O wiele mniej mówi się natomiast o bardziej ważkiej kwestii - rosnącym zadłużeniu polskich gospodarstw domowych. Oznacza to, że coraz więcej Polaków zaciąga kredyty, co samo w sobie jest zjawiskiem pozytywnym - krążący pieniądz pobudza gospodarkę. Mniej pozytywne natomiast jest to, że coraz większa liczba tych zadłużonych ma problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Co więcej, rynek usług finansowych jest bardzo zróżnicowany, obfitujący w różne instytucje (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, sprzeciw od nakazu zapłaty

 
maj
25 '18

Wyraź swój sprzeciw wobec nakazu zapłaty!

Wyraź swój sprzeciw wobec nakazu zapłaty!

(...) Jeśli informacje zawarte w naszym serwisie są dla Ciebie niewystarczające, koniecznie napisz i dowiedz się więcej na temat uczciwych transakcji i płatności. Odpowiemy na każde pytanie i postaramy się pomóc najlepiej jak potrafimy.Jeśli kiedykolwiek zostałeś oszukany podczas zawierania umowy bądź dokonywania transakcji i właśnie otrzymałeś wezwanie do zapałaty, o którym wiesz jedynie tyle, że jest wysłanie niesłusznie, to nie czekaj i zgłoś do nas sprawę! Szemrane umowy, ukryte między wierszami kruczki i zwykła ludzka nieuczciwość to najczęstsze powody, dzięki (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, sprzeciw od nakazu zapłaty