Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Sprawny transport w magazynie

Waldemar Mazur

Waldemar Mazur

W przypadku wszelkich przedsiębiorstw, które swą produkcje opierają w dużej mierze na transporcie wewnętrznym, czyli w obrębie jednej hali czy innego pomieszczenia, bardzo ważne są niezawodne i szybkie pojazdy, które umożliwią sprawne działanie. Idealnie do tego nadają się wszelkiej maści _a1__. Ich rodzajów jest naprawdę sporo, dzięki czemu każda firma jest w stanie zakupić pojazdy, których funkcjonalność będzie odpowiadała specyfice wykonywanych prac.

Chyba najczęściej stosowanymi są wózki wyposażone w specjalne uchwyty (zwanymi również potocznie "widłami"), które służą do sprawnego transportu różnego rodzaju załadunku. Wymienić w tym miejscu można chociażby wózki widłowe, szuflowe, wysięgnikowe czy zaciskowe. Dostępne są także pojazdy platformowe - jak sama nazwa wskazuje, są one dodatkowo wyposażone w specjalnie skonstruowane platformy, które ułatwiają transport. Za sprawą wymienionych wózków, bez większych problemów można przewieźć określony towar z miejsca na miejsce. Często spotyka się je w wielu hurtowniach opierających się na sprawnym załadunku produktów, które na bieżąco dostarczane są do sklepów.

Nieco droższe, jednak znacznie ułatwiające prace, są tak zwane wózki samoładowne. Dzięki specjalnej konstrukcji załadunek, jak i wyładunek wykonywany jest w sposób automatyczny - czynności człowieka ograniczają się w tym wypadku wyłącznie do przestawienia odpowiedniej dźwigni lub naciśnięcia guzika.

Odmienny podział wózków transportowych dotyczy także sposobu ich poruszania. Wymieniamy bowiem pojazdy samobieżne, które funkcjonują na bazie silników, jak i ręczne, napędzane siłą mięśni. Nie można zapomnieć także o podziale na wózki elektryczne oraz spalinowe. Te pierwsze działają na bazie akumulatorów, dzięki czemu są cichsze, a także nie produkują szkodliwych spalin. Są jednak przez to nieco droższe.

Rodzajów wózków jest sporo. Wiele jest także ich producentów, których oferty są zróżnicowane zarówno pod względem cenowym, jak i posiadanych modeli. Z pewnością każda firma jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

różne
biznes
informacje

frazy kluczowe: różne, biznes, informacje


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Biznes, Różne, Informacje, Polityka, Dom, zegarki, Hobby

Piszą na tym blogu

Waldemar Mazur, Honorata Kmita, Karolina Jarosz

Archiwum

Listopad 2018, Październik 2018, Lipiec 2018, Maj 2018, Styczeń 2018, Październik 2017, Sierpień 2017, Maj 2017, Listopad 2017, Lipiec 2017, Kwiecień 2017, Czerwiec 2016, Maj 2016, Październik 2015, Październik 2014, Marzec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014