Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
listopad
29 '17

Zegarek - zawsze stylowy prezent

Zegarek - zawsze stylowy prezent

(...) garsonek.Jako prezent dla kobiety zdecydowanie lepsze będą zegarki duże, z bransoletą wykonaną z metalu szlachetnego, tytanu lub szlachetnej stali. Takie zegarki są na tyle uniwersalne, że można je nosić przez kilka sezonów, a elegancka bransoleta sprawia, że zegarek pasuje zarówno do romantycznej zwiewnej sukienki, jak i do klasycznego ubrania do biura. Wybierając zegarek na bransolecie warto zwrócić uwagę także na kształt tarczy i wygląd wskazówek oraz sposób, w jaki zaznaczone są godziny. Do plecionych bransolet (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, zegarki

 
październik
09 '17

Na czym zarabia taka wypożyczalnia aut

Na czym zarabia taka wypożyczalnia aut

(...) zaplanowane. Po pierwsze - lokalizacja. Najlepiej, gdy będzie to miejsce masowo odwiedzane przez turystów. Najlepiej, żeby nie było to też ogromne miasto. Dla przykładu taki Nowy Jork. Bez przerwy jest tam mnóstwo turystów, jednak metropolia jest tak zakorkowana, że miejskie wypożyczalnie samochodów nie mają tam dużych szans. Jedyna droga to ekskluzywne pojazdy, wypożyczane wąskiemu gronu zamożnych odbiorców. Taki interes to jednak konieczność posiadania dużego wkładu własnego na starcie. Ciekawym pomysłem jest z kolei wypożyczalnia w ciepłych krajach, malowniczych wyspach, które zwiedzający chcą poznać w całości, a niezbędny jest im do tego transport. (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne, samochody, wypożyczalnie

 
sierpień
28 '17

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

(...) Notariusz jako funkcjonariusz publiczny ma ustawowo określony zakres czynności, których jest zobowiązany wykonywać, jednak większość z nich dotyczy sporządzania aktów notarialnych, mających moc dokumentów urzędowych potwierdzających dokonanie określonej czynności prawnej. Usługi notariusza są odpłatne zgodnie z cennikiem, który musi uwzględniać maksymalne stawki taksy notarialnej. Klientami kancelarii notarialnej są zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze, wśród których szczególną grupę stanowią spółki (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
30 '17

Co nieco o obróbce metali

Co nieco o obróbce metali

(...) Obróbka metali to istotna część przemysłu polskiego. Polega na dopasowywaniu wielkich elementów metalowych do potrzeb, nadawaniu im odpowiednich kształtów jak również zmianę ich właściwości chemicznych oraz fizycznych. Wyróżnić można kilka metod obróbki metali: obróbka skrawaniem,obróbka plastyczna,obróbka cieplna,obróbka chemiczna metali,obróbka cieplno-chemiczna.Odbywa się to przy pomocy zaawansowanych technicznie maszyn. Współcześnie w większości są one sterowane (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł, różne

 
październik
31 '15

Odbojnice do regałów

Odbojnice do regałów

(...) Właściwie zorganizowane i bezpieczne magazyny to nie tylko dobrze dobrane i odpowiednio ustawione regały. To także bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i towarów przywożonych do magazynów. Szlaki komunikacyjne powinny być dostosowane do wygodnego poruszania się urządzeń dowożących towary na odpowiednie miejsce składowania, ale i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia chroniące regały i wózki transportowe przed uszkodzeniami.Aby dobrze zabezpieczyć i wyposażyć magazyn należy szczególną uwagę zwrócić na założenie odpowiednich odbojów i osłon. W celu należytego doboru produktu powinniśmy skierować nasze zainteresowanie na stopień i typ narażenia powierzchni na wszelkiego rodzaju (...)

Publikacje: informacje, polityka, różne

 
październik
19 '15

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

(...) Wielu spośród nas z pewnością pamięta swoje urodziny w czasach wczesnego dzieciństwa. Rodzice niespecjalnie się wysilali. Wystarczył sam tort, trochę przekąsek i chmara gości. Dzieci pozostawiano samym sobie i to one miały sobie same zorganizować zabawę. Dzisiaj jest to (...)

Publikacje: biznes, dzieci, imprezy, mikołajki, polityka, różne

 
październik
20 '14

Jak usprawnić pracę w magazynie

Jak usprawnić pracę w magazynie

(...) Firmy zajmujące się handlem, hurtownie, duże przedsiębiorstwa budowlane czy nawet kamieniarze potrzebują zazwyczaj dużego pomieszczenia, w którym będą składować swoje produkty. Im większą powierzchnię zajmują niezbędne do naszej działalności przedmioty, tym ciężej jest zapanować nad rozplanowaniem przestrzennym. Są jednak sposoby na ułatwienie zarówno sobie, jak i naszemu pracownikowi życia w magazynie.Wózki w walce z ciężarem.Jednym z największych problemów osób pracujących w magazynach jest transport dużych partii materiałów. Często są one bowiem pakowane na paletach, a co za tym idzie ich waga uniemożliwia ręczne przeniesienie. Do przenoszenia towaru wewnątrz (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
20 '14

Kto to jest?

Kto to jest?

(...) Identyfikatory to szczególna forma ekspozycji danych o noszącej go osobie.  Identyfikatory różnią się też między sobą ze względu na gatunek użytego do ich produkcji materiału. Rozróżnić można identyfikatory aluminiowe, identyfikatory z plastiku, identyfikatory z plastiku, identyfikatory metalowe z okienkiem lub identyfikatory papierowe w laminacie. Identyfikator może zawierać wiele informacji, zarówno zakodowanych jak również jawnych. Informacje jawne to głównie zajmowane stanowisko, imię i nazwisko, fotografia, nazwa firmy. Jeszcze można wpisać numer identyfikacyjny, datę ważności identyfikatora itp. Zaawansowany identyfikator może zawierać zapisanych na pasku magnetycznym albo w chipie dużo więcej danych, które są ujawniane w momencie włożenia do odpowiedniego czytnika. Za pomocą elektronicznych identyfikatorów można nadawać różnego typu (...)

Publikacje: biznes, różne

 
maj
05 '14

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

(...) W branży powstało naprawdę sporo jednostek, które trudnią się przetwarzaniem oraz wytwarzaniem produktów ze skrobi oraz jej pochodnych. Oprócz białka ziemniaczanego, w komplecie występują również tego typu produkty jak zagęstniki spożywcze czyli substancje poprawiające lepkość środka spożywczego, substancje żelujące - produkty odpowiedzialne za nadawanie środkom spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu oraz klajstry (klej skrobiowy) czyli kleje będące mieszanką mąki pszennej lub żytniej z gorącą wodą.Białko ziemniaczane określane jest bardzo wartościowym komponentem  produktów będących paszą dla hodowlanych zwierząt. Białko może poszczycić się dużą strawnością a także zawartością czystego białka. Białko ziemniaczane powstaje z soku komórkowego ziemniaka ,a dzieje się to przez takie procesy jak suszenie, termiczno-kwasową (...)

Publikacje: biznes, przemysł, różne

 
maj
03 '14

Nowe dekoracje w pokoju

Nowe dekoracje w pokoju

(...) Zeszłego lata odwiedziłem trzy z Wysp Kanaryjskich - Lanzarote, El Hierro a także La Palmę. Wyspy te położone są w jednym archipelagu na Atlantyku, jednakże wprost trudno uwierzyć jak są odmienne. Każda z wysp posiada odmienne ukształtowanie powierzchni i na każdej można przeprowadzić degustację odmiennej kuchni. Na każdej wyspie żyją inne gatunki roślin i fauny. Całą tę różnorodność uwieczniłem na zdjęciach cyfrowych swoim najnowszym zakupem - aparatem Nikon D90. Tak się składa, iż jestem podczas remontu kapitalnego swojego mieszkania i poszukiwałem nowych pomysłów na zagospodarowanie pustych powierzchni i pustych ścian. Z koncepcją tą zebrałem w większości swoje najciekawsze zdjęcia z wypraw a następnie udałem się do zaprzyjaźnionej projektantki wnętrz. Zadałem jej pytanie: 'Pani Aleksandro, co mogłaby mi Pani polecić, by (...)

Publikacje: dekoracje wnętrz, hobby, różne

 
marzec
28 '14

Reklama w wyszukiwarkach

Reklama w wyszukiwarkach

(...) Żeby dobrze przeprowadzić proces pozycjonowania stron w Google wskazane jest zrobienie kilku wymaganych czynności. Optymalizacja kodu to najbardziej czasochłonne, zajmujące i bardzo ważne w pozycjonowaniu zadanie. Najlepszym wyjściem jest gdy inni redaktorzy swoich stron zamieszczają linki do pozycjonowanej serwisu internetowego. Możliwe jest aby jednocześnie wpisać stronę w płatnych katalogach. Załóżmy, że posiadasz już witrynę ale nie jesteś usatysfakcjonowany z obecnych wyników jakie generuję serwis www. Można wtedy przeprowadzić ocenę strony, czyli analizę contentu strony, treści zapytań z wyszukiwarki (...)

Publikacje: biznes, marketing, reklama, różne