Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
lipiec
25 '18

Rola oświetlenia w przemyśle

Honorata Kmita

Honorata Kmita

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w przemyśle. Światło jest to optyczne promieniowanie, które powinno być dostosowane do stanowiska pracy. 
Oświetlenie jest to więc wykorzystanie światła w taki sposób, aby uzyskać odpowiednią widoczność miejsca, w którym wykonywana jest praca. Oświetlenie wpływa również na nasze samopoczucie, a co za tym idzie, na jakość wykonywanej przez nas pracy. 
Właściwe zastosowanie światła, czyli dopasowanie jego jasności, ostrości i natężenia powinno przełożyć się na lepsze efekty pracy. Oświetlenie w przemyśle jest istotnym czynnikiem, który powinien być dopasowany do stanowiska i rodzaju pracy wykonywanej na tym stanowisku, zatem musi zapewnić odpowiednią ostrość i wyrazistość widzianego obrazu. 
Aby zagwarantować pracownikom komfortowe warunki pracy, jako pracodawcy powinniśmy zainwestować m.in. w ergonomiczne oświetlenie. Należy również pomyśleć o tym, żeby zakupić i zainstalować odpowiednie lampy przemysłowe, które wykorzystamy w swoich firmach. 
Oczywiście na dobrze zorganizowane miejsce pracy składa się też wiele innych elementów, czyli np. zniwelowanie lub zmniejszenie hałasu, zastosowanie odpowiednich ubrań ochronnych, czy masek, które będą chroniły przed pyłami, może to być również właściwe zaprojektowanie siedziska, tak aby ciało pracownika było odpowiednio ułożone. 
Dostosowanie oświetlenia jest więc jedną z wielu składowych wpływających na ergonomiczne warunki pracy. Dlatego odpowiednie oświetlenie jest ważnym elementem stanowiska pracy, które zapewni nam korzyści w postaci lepszej jakości produkowanych wyrobów oraz wyższej wydajności i sprawności pracowników.
O oświetleniu w przemyśle przeczytasz na stronie: integrasoft.pl

lampy przemysłowe
oświetlenie w przemyśle

frazy kluczowe: lampy przemysłowe, oświetlenie w przemyśle


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Biznes, Różne, Polityka, Informacje, zegarki, Dom, Hobby

Piszą na tym blogu

Waldemar Mazur, Honorata Kmita, Karolina Jarosz

Archiwum

Listopad 2018, Październik 2018, Lipiec 2018, Maj 2018, Styczeń 2018, Październik 2017, Sierpień 2017, Maj 2017, Listopad 2017, Lipiec 2017, Kwiecień 2017, Czerwiec 2016, Maj 2016, Październik 2015, Październik 2014, Marzec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014