Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
lipiec
24 '18

Rak prostaty

Honorata Kmita

Honorata Kmita

Jedną z chorób dotykających szczególnie mężczyzn w starszym wieku jest nowotwór prostaty. Można wręcz stwierdzić, że na chorobę tę choruje co piąty mężczyzna na planecie, a wielu z nich nawet o tym nie wie nie chodząc na wizyty lekarskie dostatecznie często, aby wykryć raka we wczesnym stadium rozwoju. 
Kiedy więc u mężczyzny zaczynają pojawiać się problemy z oddawaniem moczu powinien czym prędzej umówić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, który wyda skierowanie na bardziej szczegółowe i specjalistyczne badania. 
Leczenie raka prostaty (http://www.klinikaurologii.edu.pl/rak-gruczolu-krokowego/)  nie jest obecnie czymś niespotykanym, gdyż tysiące mężczyzn w Polsce zmaga się z tym nowotworem. Rak prostaty występuje najczęściej u mężczyzn w starszym wieku, po czterdziestym roku życia, ale nie można generalizować, gdyż przytrafić się może także młodszym mężczyznom. 
Trudno określić przyczyny powstania tego nowotworu, więc tak jak w przypadku innych nowotworów mogą to być uwarunkowania genetyczne, dieta bogata w przetworzone produkty, spożywanie dużej ilości alkoholu i tym podobne. 
Nie da się jednak z całą pewnością wskazać na konkretne przyczyny raka prostaty, tak aby zupełnie wyeliminować je z naszego życia. Leczenie raka prostaty obejmuje różnego rodzaju chemioterapie polegające na naświetlaniu lub przyjmowaniu leków w postaci tabletek czy kroplówki. Problemy z nietrzymaniem moczu występują zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. 
Oczywiście znacznie częściej spotykane są u osób starszych, wtedy jako jednym ze sposobów na zamaskowanie problemów z nietrzymaniem moczu są różnego rodzaju pieluchomajtki przeznaczone dla dorosłych.

leczenie raka prostaty
problemy z nietrzymaniem moczu

frazy kluczowe: leczenie raka prostaty, problemy z nietrzymaniem moczu


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Biznes, Różne, Informacje, Polityka, Dom, zegarki, Hobby

Piszą na tym blogu

Waldemar Mazur, Honorata Kmita, Karolina Jarosz

Archiwum

Listopad 2018, Październik 2018, Lipiec 2018, Maj 2018, Styczeń 2018, Październik 2017, Sierpień 2017, Maj 2017, Listopad 2017, Lipiec 2017, Kwiecień 2017, Czerwiec 2016, Maj 2016, Październik 2015, Październik 2014, Marzec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014