Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Substancje zagęszczające w żywności

Substancje zagęszczające w żywności

(...) wodą.Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty firm zajmujących się dostawą i produkcją towarów ze skrobi oraz jej pochodnych (skrobia ziemniaczana, skrobia modyfikowana), dobrze jest wcześniej zrewidować czy na stronie danej poczytamy o tym, że będzie to np. przedsiębiorstwo o dużej tradycji i bogatej historii, która dąży do bycia pionierem na rynku wyrobów skrobiowych, ale również i do bycia wiarygodnym u dostawców i klientów - spełniając ich oczekiwania, móc oferować najwyższą jakość i bezpieczeństwo zdrowotne produktów.Standardowa działalność podstawowa tego typu firm obejmuje produkcję skrobi modyfikowanych i preparatów skrobiowych oraz , produkcję skrobi ziemniaczanej i białka ziemniaczanego, zbyt na rynku wewnętrznym i eksport w powyższym zakresie kontraktację i skup ziemniaków (...)

Publikacje: biznes, przemysł, różne

 
maj
25 '18

Co nieco o obróbce metali

Co nieco o obróbce metali

(...) ciała. Gratowanie potrzebne jest głównie przy technice skrawania z użyciem ostrzy. Jednakże do skrawania metali coraz częściej wykorzystuje się takie metody pracy jak cięcie wodą lub laserem. Cięcie wodą polega na użyciu strumienia wody z drobinkami trącymi, jak piasek pod ogromnym ciśnieniem do przecinania metalu. Laser sterowany jest komputerowo, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania oraz poprawia standardy bhp. Obie te metody są stosunkowo nowe i sprawiają, że miejsce (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł, różne

 
maj
05 '14

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

(...) koagulację i odwodnienie.Odpowiedzialna firma powinna zostać zapisana do rejestru podmiotów nadzorowanych przez nadzór sanitarny i weterynaryjny oraz uzyskać różne pozwolenia i certyfikaty czy zatwierdzenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w zakresie produkcji i sprzedaży skrobi ziemniaczanej i skrobi modyfikowanych, a także na przykład Powiatowego Lekarza Weterynarii, który nadzoruje produkcję białka ziemniaczanego.Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty firm ,która zajmuje się dostawą i produkcją towarów ze skrobi oraz jej pochodnych (skrobia ziemniaczana, skrobia modyfikowana), warto sprawdzić czy na stronie danej poczytamy o tym, że będzie to np. przedsiębiorstwo o dużej tradycji i pozytywnej historii, która dąży do umacniania swej wysokiej pozycji na rynku wyrobów skrobiowych, ale również i do bycia wiarygodnym u klientów i (...)

Publikacje: biznes, przemysł, różne