Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Co nieco o obróbce metali

Co nieco o obróbce metali

(...) komputerowo, przez co precyzja wykonania znacząco wzrasta. Również techniki wykonywania poszczególnych czynności są znacznie bardziej zaawansowane, używa się w tym celu ciekawych i co ważne w wielu przypadkach, bezpiecznych dla środowiska oraz człowieka metod. Gratowanie to metoda wykorzystywana w obróbce skrawaniem, która polega na usunięciu nierówności oraz wygładzeniu krawędzi ciętego metalu. Ma to na celu poprawienie estetyki jak również ograniczenie ryzyka skaleczenia (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł, różne

 
maj
25 '18

Jak gospodaruje się na wsi?

Jak gospodaruje się na wsi?

(...) sprzętu, kontakty z policją, sądem i prokuraturą. Z takich powodów sprzęty należy kupować rozważnie oraz ostrożnie. Ostrożność gwarantuje zadowolenie oraz dużą satysfakcję. Każdy klient powinien przecież mieć na względzie dobro własnego gospodarstwa domowego i rolniczego. Pieniądze wydane nierozważnie to pieniądze wyrzucone w błoto oraz zmarnowane. Nikt nie chce przecież stać się ofiarą takich strat i kłopotów.Odradzamy również zakup drogiego sprzętu rolniczego w krajach Unii Europejskiej, ponieważ w Polsce można zakupić znacznie tańszy sprzęt. Jest to rozwiązanie optymalne i bardzo celowe. Zawsze sprawdzamy stan prawny oraz techniczny danej maszyny. Dowiadujemy się czy maszyna nie jest zastawiona lub nie została wcześniej (...)

Publikacje: biznes, produkcja, rolnictwo