Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Praca na magazynie

Karolina Jarosz

Karolina Jarosz

Praca w hali magazynowej wymaga bardzo wiele uwagi i jednocześnie dużo wiedzy. Zarządzanie taką placówką nie jest w ogóle łatwe i wymaga ogromnej koncentracji dla utrzymania ruchu i utrzymania sprawności.

Pracując na magazynie trzeba wziąć pod uwagę kila sfer zarządzania. Po pierwsze, zarządzanie menadżerskie, po drugie organizacja przestrzeni, a po trzecie zarządzanie ruchem na magazynie.

Praca w magazynie wymaga odpowiednich programów komputerowych, systemów zmianowych i znakowania towaru. Programy komputerowe ułatwiają obsługę zamówień, wydawania towaru i przyjmowania towaru. To również pomoc przy ewidencjonowaniu towaru. Ewidencjonowaniu pomaga również system etykiet. Jeżeli zaś chodzi o zmiany, to ważne jest przede wszystkim właściwe przekazywanie informacji i zdawanie magazynu.

Organizacja przestrzeni to wyposażenie magazynu w odpowiednie półki i szafki, które mają znaczenie szczególnie dla samego składowania towaru i dostępu do niego. Jednocześnie, dobrze dobrane szafki i regały magazynowe to również lepsze wykorzystanie i zagospodarowanie przestrzeni, która jest przecież w pewien sposób ograniczona.

I na koniec, ruch w magazynie. Utrzymanie płynności ruchu w magazynie ma niezwykle ważne znaczenie. Pozwala na szybkie przyjmowanie i wydawanie towaru, co ogólnie ma znaczenie przy obsłudze zleceń. Czas, to jak wiadomo pieniądz, więc im więcej go mamy tym więcej możemy zarobić. Żeby zabezpieczyć ten sprawny i płynny ruch na magazynie przydają się różnego rodzaju urządzenia transportowe. Może to być wózek widłowy czy _a1__. Wszystko zależy w zasadzie od tego, jakie potrzeby ma zaspokajać ten transport i jaki towar będzie przewożony. Warto tutaj zintegrować system transportowy z organizacją przestrzeni. Wówczas, odpowiednio dobrane regały będą współgrały z rodzajem transportu i dzięki temu jeszcze bardziej usprawni się pracę.

Widać zatem z powyższych analiz, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie całej infrastruktury do zarządzania magazynem i nastawienie na stałe usprawnianie jego ruchliwości.

Błąd  słowie kluczowym : pracaw magazynie

różne
biznes
polityka

frazy kluczowe: różne, biznes, polityka


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Biznes, Różne, Informacje, Polityka, Dom, zegarki, Hobby

Piszą na tym blogu

Waldemar Mazur, Honorata Kmita, Karolina Jarosz

Archiwum

Listopad 2018, Październik 2018, Lipiec 2018, Maj 2018, Styczeń 2018, Październik 2017, Sierpień 2017, Maj 2017, Listopad 2017, Lipiec 2017, Kwiecień 2017, Czerwiec 2016, Maj 2016, Październik 2015, Październik 2014, Marzec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014