Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
styczeń
22 '18

Najpiękniejsze ogrody zimowe

Najpiękniejsze ogrody zimowe

(...) Ogrody zimowe to przepiękne, oryginalne i nowoczesne wnętrza, w których każdy poczuje się komfortowo w otoczeniu wybranej przez siebie roślinności. Ogrody zimowa są obiektami całorocznymi, dzięki całkowitej i szczelnej zabudowie. Dzięki ogrodom zimowym można zdecydowanie powiększyć przestrzeń domu. Mogą być użytkowane w charakterze miejsca przeznaczonego do relaksu, jadalni, pokoju dziennego czy mniejszego salonu. Do budowy ogrodów zimowych bardzo często wykorzystuje się systemu aluminiowe. Systemu te mogą być wyposażone w przekładkę termiczną lub być pozbawione takiej izolacji. Równie często wykorzystuje (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
listopad
29 '17

Zegarek - zawsze stylowy prezent

Zegarek - zawsze stylowy prezent

(...) dopasować do każdej kreacji i każdego stylu.Gdy kilka sezonów temu pojawiły się zegarki z silikonowymi paskami, nikt chyba się nie spodziewał, że będą one aż tak popularne. A jednak kolorowe zegarki z dużymi tarczami były noszone zarówno przez nastolatki, jak i kobiety z dumą prezentujące je latem w pracy. Obecnie kolorowy silikon pojawia się dużo rzadziej, a miejsce tanich zegarków zajęły do niedawna zapomniane zegarki elektroniczne o sportowym charakterze, które ponownie noszone są także do eleganckich (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, zegarki

 
sierpień
28 '17

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

(...) prawa handlowego. Kodeks spółek handlowych wymienia wiele czynności objętych obowiązkiem formy notarialnej. Dlatego też spółki prawa handlowego powinny wiedzieć, kiedy potrzebny im będzie notariusz Wrocław. Do najważniejszych czynności notarialnych wymaganych dla spółek należy zaliczyć: • Zawieranie umowy spółki (m. in. partnerskiej, komandytowej, sp. z o.o.), • Poświadczanie podpisów zbywcy oraz nabywcy udziału w spółce, • Sporządzanie statutu spółki akcyjnej, • Podejmowanie uchwały o rozwiązaniu spółki, (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
październik
31 '15

Odbojnice do regałów

Odbojnice do regałów

(...) uszkodzenia, wymagania przeciw pożarowe a także odpowiedni dobór kolorów pozwalający na utrzymanie estetycznego wyglądu magazynu.Odboje stalowe chronią instalacje, regały, rampy przed uszkodzeniami  powodowanymi przez wózki transportowe. Powinny one być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i wymogami unii europejskiej. Nie powinny posiadać ostrych lub wystających krawędzi i być pokryte specjalnym sztucznym tworzywem odpornym na uszkodzenia. Istotną rzeczą jest również posiadanie przez te zabezpieczenia odpowiednich atestów.Wyznaczając drogi wewnętrzne, zabezpieczając ściany o lekkiej konstrukcji wyposażmy je w urządzenie a dużej wytrzymałości, osiąganej dzięki zastosowaniu wysokiej (...)

Publikacje: informacje, polityka, różne

 
październik
19 '15

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

(...) maluchów. W jaki sposób skorzystać z usług tego typu firm? Najprościej za pomocą wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać hasło organizacja imprez dla dzieci Wrocław by móc wybierać pośród wielu ofert. Przy organizacji imprezy urodzinowej nie zapominajmy oczywiście o samym (...)

Publikacje: biznes, dzieci, imprezy, mikołajki, polityka, różne

 
październik
20 '14

Jak usprawnić pracę w magazynie

Jak usprawnić pracę w magazynie

(...) magazynu w zupełności wystarczą wózki transportowe. Są to lekkie i zwrotne konstrukcje na kołach, które pozwalają załadować kartony, duże paczki, a także nawet całe palety i przewiezienie ich z jednego miejsca na drugie. Rodzaje wózków.Magazyn często wymaga posiadania różnego sprzętu transportowego. Bywają w nim węższe "uliczki", w które można wjechać jedynie czymś małym, co zmieści tylko jeden, większy pakunek. Do tego stworzone są pionowe wózki posiadające na samym dole małą półkę, na której można postawić pakunek. Opiera się na całej reszcie konstrukcji, która jest prostopadła do podłogi.Kilka większych kartonów, w których zapakowany jest mniejszy towar (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
marzec
28 '14

Mały obiekt pożądania

Mały obiekt pożądania

(...) dalszym ciągu są modne, lecz przez określone firmy wycofane z kolekcji. To rewelacyjna okazja ku temu, by za dobrą cenę kupić torebkę ze skóry dobrej jakości. Wybór torebek jest ogromny. Różnią się one kolorami oraz fasonami Te klasyczne torebki występują głównie w różnych odcieniach brązu lub w kolorze czarnym. Bardziej ekstrawagancką wersją jest zakup torebki czerwonej lub w innym kolorze (żółtej, zielonej). Dla Pań, (...)

Publikacje: biznes, galanteria skórzana, informacje, polityka, torebki skórzane