Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
październik
16 '18

Odzyskaj piękne nogi

Waldemar Mazur

Waldemar Mazur

Widoczne żyły sprawiają, że Twoje nogi już nie są tak piękne jak kiedyś? Ukrywasz je pod długimi spodniami, nawet gdy na dworze 38 stopni? Czujesz się po prostu niekomfortowo? 
To oznaka, że zmagasz się ze schorzeniem o nazwie żylaki. Być może słyszałeś już, co Ci dolega albo zdałeś sobie z tego sprawę właśnie w tej chwili. Tak, czy tak, warto dowiedzieć się jak wygląda leczenie żylaków. Zacznijmy od powiedzenia sobie, dlaczego w ogóle się pojawiają. Otóż najczęstszą przyczyną są po prostu geny. Dodatkowo negatywny wpływ na nasze żyły w kończynach dolnych mają zła dieta oraz brak ruchu. 
A może da się zrobić coś, aby zapobiec powstawaniu żylaków? Na pewną pierwszą metodą jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz odpoczywanie z kończynami uniesionymi powyżej poziomu serca.  
Jeśli chodzi o dietę, wzbogać ją w błonnik! O tym pewnie jeszcze nie słyszałeś, ale warto również unikać gorących kąpieli, czy saun. Kiedy już profilaktyka nie ma znaczenia... Trzeba wdrożyć leczenie. 
Pierwszą metodą jest kompresjoterapia, czyli działanie uciskiem. Lekarze przy pierwszej wizycie zalecają najczęściej zakupienie pończoch. Mają one na celu wywieranie ucisku na kończynę w odpowiedni sposób. Jeśli chodzi o preparaty, które możemy znaleźć na aptecznych półkach, to słynne są wyciągi z kasztanowca, czy leki z owoców cytrusowych. 
Dzięki nim zmniejsza się obrzęk i poprawia napięcie naczyń, co łagodzi bolesność i dyskomfort, jednak nie zwalcza przyczyn. Istnieją również specjalistyczne zabiegi, tzw. skleroterapia, czy leczenie operacyjne w szczególnych przypadkach.
Chcesz wiedzieć więcej o leczeniu zylaków? Zajrzyj tutaj.

leczenie żylaków
żylaki

frazy kluczowe: leczenie żylaków, żylaki


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Biznes, Różne, Informacje, Polityka, Dom, zegarki, Hobby

Piszą na tym blogu

Waldemar Mazur, Honorata Kmita, Karolina Jarosz

Archiwum

Listopad 2018, Październik 2018, Lipiec 2018, Maj 2018, Styczeń 2018, Październik 2017, Sierpień 2017, Maj 2017, Listopad 2017, Lipiec 2017, Kwiecień 2017, Czerwiec 2016, Maj 2016, Październik 2015, Październik 2014, Marzec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014