Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
październik
09 '17

Na czym zarabia taka wypożyczalnia aut

Waldemar Mazur

Waldemar Mazur

Każdy przyszłościowo myślący człowiek, wiele razy zadawał sobie to pytanie. Wbrew pozorom pracy jest dużo, jest ona powszechnie dostępna i bardzo często nie wymaga wielu kwalifikacji. Jednak nie każdy godzi się na pracowanie za najniższą możliwą stawkę w pracy, której nienawidzi. Oczywiście da się tak żyć i codzienność wielu ludzi wygląda właśnie tak, jednak wcale nie musi. Jak często się mawia "pieniądze leżą na ulicy". Trzeba tylko umieć je podnieść. Jest w tym dużo prawdy, jednak nieliczni mają tak kreatywną głowę oraz pewność siebie, by zaryzykować.

Jeszcze w ubiegłym stuleciu to wszystko mogło wydawać się prostsze. Było wiele sektorów dopiero raczkujących na rynku, którymi można było się zainteresować i dobrze zarobić, gdyż konkurencja nie była tak duża. Obecnie patrząc na duże miasta, niezależnie na co wpadniemy, zwykle to już istnieje. Jednak jeśli znaleźć dobrą lokalizację, wcale nie trzeba być na straconej pozycji.

Weźmy na przykład takie miejskie wypożyczalnie samochodów w Krakowie czy Katowicach np http://www.q24wypozyczalnia.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow Mija się z celem otwieranie ich w małych, bądź nieatrakcyjnych miejscach, które dodatkowo nie słyną z zamożności mieszkańców. Przygotowania do otworzenia takiej wypożyczalni muszą być dokładnie zaplanowane. Po pierwsze - lokalizacja. Najlepiej, gdy będzie to miejsce masowo odwiedzane przez turystów. Najlepiej, żeby nie było to też ogromne miasto. Dla przykładu taki Nowy Jork. Bez przerwy jest tam mnóstwo turystów, jednak metropolia jest tak zakorkowana, że miejskie wypożyczalnie samochodów nie mają tam dużych szans. Jedyna droga to ekskluzywne pojazdy, wypożyczane wąskiemu gronu zamożnych odbiorców. Taki interes to jednak konieczność posiadania dużego wkładu własnego na starcie.

Ciekawym pomysłem jest z kolei wypożyczalnia w ciepłych krajach, malowniczych wyspach, które zwiedzający chcą poznać w całości, a niezbędny jest im do tego transport. Sprawdzają się tam również skutery, czy quady, jednak całe rodziny z dziećmi wybiorą raczej duży, terenowy samochód. Konkurencja jest już duża, dlatego trzeba znaleźć takie miejsce, gdzie firm oferujących takie usługi nie ma zbyt dużo. Jeśli już nam się to udało, pora rozpocząć przygotowania do otworzenia takiej wypożyczalni. Ciekawe logo, nazwa łatwa dla różnojęzycznych ludzi z całego świata, oraz chwytliwe hasło reklamowe Krakowskiej wypożyczalni q24, najlepiej po angielsku, gdyż jest to najbardziej uniwersalny język. Potem pozostaje czekać na klientów i zarabiać pieniądze na własnym biznesie, dodatkowo w pięknym,malowniczym miejscu.

Nie jest to wszystko takie trudne w tej wypożyczalni samochodów
Wymaga oczywiście setek godzin analiz, kreatywnego myślenia, przeżytego stresu, jednak chyba warto się poświęcić dla własnych marzeń. Większość ludzie całe życie pracuje monotonnie, codziennie wstając o tej samej porze, wykonując określony obrządek, jeżdżąc co dzień w to samo miejsce, które po jakimś czasie staje się znienawidzonym. Takie życie nie wymaga kreatywności, angażowania się, jednak czy daje szczęście? Być może czytając to jesteś właśnie w takiej sytuacji. Nie będzie to łatwe, ale weź sprawy w swoje ręce już teraz! Zapewnij sobie szczęście i poczucie realizacji, a Twoim bliskim godne, dostanie życie.

różne
biznes
informacje
samochody
wypożyczalnie

frazy kluczowe: różne, biznes, informacje, samochody, wypożyczalnie


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Biznes, Różne, Informacje, Polityka, Dom, zegarki, Hobby

Piszą na tym blogu

Waldemar Mazur, Honorata Kmita, Karolina Jarosz

Archiwum

Listopad 2018, Październik 2018, Lipiec 2018, Maj 2018, Styczeń 2018, Październik 2017, Sierpień 2017, Maj 2017, Listopad 2017, Lipiec 2017, Kwiecień 2017, Czerwiec 2016, Maj 2016, Październik 2015, Październik 2014, Marzec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014