Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
czerwiec
13 '16

Miód - płynne złoto

Miód - płynne złoto

(...) Miód ważny dla zdrowia - to zdanie przekazywali już sobie ludzie w czasach starożytnych. Zanim zaczęto produkować cukier z trzciny cukrowej czy później z buraka cukrowego, był on jedyną słodką przyprawą. Stosowano go na różne choroby, a także wierzono, że zapewnia długowieczność.      Dzisiaj naukowcy udowodnili, że wszystkie zalety miodu przekazywane z pokolenia na pokolenie, nie były tworem wyobraźni. Okazało się, że rzeczywiście  zawiera on, choć w niewielkich ilościach, wiele witamin, substancji mineralnych, enzymów, białek, aminokwasów, które odgrywają ważną rolę w przemianach metabolicznych zachodzących w naszym organizmie. To płynne złoto jest lekiem, mającym właściwości bakteriobójcze, wzmacniającym odporność, regenerującym i pomagającym w leczeniu wielu chorób.      W zależności od surowca, z którego powstaje, rozróżniamy:- miody kwiatowe,- miody spadziowe,- miody mieszane (spadziowo-kwiatowe) Miody kwiatowe pochodzą z nektaru różnych gatunków roślin, jak np. miód akacjowy, rzepakowy, (...)

Publikacje: lekarstwa, uroda, zdrowie