Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
październik
16 '18

Odzyskaj piękne nogi

Odzyskaj piękne nogi

(...) Widoczne żyły sprawiają, że Twoje nogi już nie są tak piękne jak kiedyś? Ukrywasz je pod długimi spodniami, nawet gdy na dworze 38 stopni? Czujesz się po prostu niekomfortowo? To oznaka, że zmagasz się ze schorzeniem o nazwie żylaki. Być może słyszałeś już, co Ci dolega albo zdałeś sobie z tego sprawę właśnie w tej chwili. Tak, czy tak, warto dowiedzieć się jak wygląda leczenie żylaków. Zacznijmy od powiedzenia sobie, dlaczego w ogóle się pojawiają. Otóż najczęstszą przyczyną są po prostu geny. Dodatkowo negatywny wpływ na nasze żyły w kończynach dolnych mają zła dieta oraz brak ruchu.  A może da się zrobić coś, aby zapobiec powstawaniu żylaków? Na pewną pierwszą metodą jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz odpoczywanie z kończynami uniesionymi powyżej poziomu serca.  Jeśli chodzi o dietę, (...)

Publikacje: leczenie żylaków, żylaki