Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
październik
20 '14

Jak usprawnić pracę w magazynie

Karolina Jarosz

Karolina Jarosz

Firmy zajmujące się handlem, hurtownie, duże przedsiębiorstwa budowlane czy nawet kamieniarze potrzebują zazwyczaj dużego pomieszczenia, w którym będą składować swoje produkty. Im większą powierzchnię zajmują niezbędne do naszej działalności przedmioty, tym ciężej jest zapanować nad rozplanowaniem przestrzennym. Są jednak sposoby na ułatwienie zarówno sobie, jak i naszemu pracownikowi życia w magazynie.

Wózki w walce z ciężarem.

Jednym z największych problemów osób pracujących w magazynach jest transport dużych partii materiałów. Często są one bowiem pakowane na paletach, a co za tym idzie ich waga uniemożliwia ręczne przeniesienie. Do przenoszenia towaru wewnątrz magazynu w zupełności wystarczą wózki transportowe. Są to lekkie i zwrotne konstrukcje na kołach, które pozwalają załadować kartony, duże paczki, a także nawet całe palety i przewiezienie ich z jednego miejsca na drugie.

Rodzaje wózków.

Magazyn często wymaga posiadania różnego sprzętu transportowego. Bywają w nim węższe "uliczki", w które można wjechać jedynie czymś małym, co zmieści tylko jeden, większy pakunek. Do tego stworzone są pionowe wózki posiadające na samym dole małą półkę, na której można postawić pakunek. Opiera się na całej reszcie konstrukcji, która jest prostopadła do podłogi.

Kilka większych kartonów, w których zapakowany jest mniejszy towar można przewieźć na wózku platformowym. Wykonany on jest albo z metalowego szkieletu, kółek oraz rączki transportowej, albo pełnej platformy z płyty metalowej lub drewnianej oraz części jezdnej i kierowniczej. Świetnie nadają się do przewożenia większej ilości luźnego towaru, który można poukładać obok siebie.

Jeśli jednak musimy przetransportować coś, co znajduje się na palecie, to musimy się już zaopatrzyć w typowego "paleciaka". Jest to wózek, który posiada dwie wąskie platformy, którymi należy wjechać w wolne miejsca w konstrukcji palety. Specjalny mechanizm w części kierowniczej może podnosić oraz opuszczać całą konstrukcję, umożliwiając transport palety w dowolne miejsce.

różne
biznes
polityka

frazy kluczowe: różne, biznes, polityka


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Biznes, Różne, Polityka, Informacje, Hobby, Przemysł, Szkolenia

Piszą na tym blogu

Honorata Kmita, Waldemar Mazur, Karolina Jarosz

Archiwum

Styczeń 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Maj 2017, Kwiecień 2017, Czerwiec 2016, Maj 2016, Październik 2015, Październik 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014