Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
lipiec
31 '17

Fotoksiążka - co to właściwie jest?

Fotoksiążka - co to właściwie jest?

(...) swego rodzaju nowość na naszym rynku, ale zdobywa ona coraz liczniejsze grono zwolenników. Nie ma się czemu dziwić, bowiem fotoksiążka jest nie tylko doskonałym albumem na nasze prywatne zdjęcia, ale może być również rewelacyjnym prezentem dla każdego i na każdą okazję. Bierzesz ślub? Twoje dziecko ma urodziny? A może Komunię? Twoi rodzice obchodzą 50-tą rocznicę małżeństwa? Każda okazja jest dobra, by ją uwiecznić na zdjęciach, a potem stworzyć z nich unikalną, domową kolekcję w postaci fotoksiążki i ofiarować komuś (...)

Publikacje: czas wolny, fotografia, hobby, rozrywka

 
maj
03 '14

Nowe dekoracje w pokoju

Nowe dekoracje w pokoju

(...) zaprojektować interesujące ścienne dekoracje w lokalu z użyciem kolorowych zdjęć z moich eskapad?'. Pani Cecylia przejrzała na wstępie wszystkie fotografie, spojrzała na schemat mojego mieszkania i zaproponowała - na wstępie wykonajmy tajemnicze a także oryginalne naklejki na ścianę ze starymi piktogramami Guanczów a następnie naklejmy je na położoną na ścianie sypialni tapetę, gdyż tego typu ozdoba będzie nadawała aury tajemniczości. Po drugie pomyślmy czy posiadane przeze mnie do tego czasu obrazy na ścianę w pokoju gościnnym winny dalej tam wisieć, gdyż obrazy te potrzebują specjalistycznej niezwłocznej renowacji i są już stosunkowo leciwe. Po trzecie wykonajmy trzy fototapety z widokami dwóch kanaryjskich stolic - Santa Cruz de Tenerife i Valverde, bo będą one rewelacyjnie komponowały się z wystrojem pokoju gościnnego.Jak wymyśliła (...)

Publikacje: dekoracje wnętrz, hobby, różne