Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Fotoksiążka - co to właściwie jest?

Fotoksiążka - co to właściwie jest?

(...) swego rodzaju nowość na naszym rynku, ale zdobywa ona coraz liczniejsze grono zwolenników. Nie ma się czemu dziwić, bowiem fotoksiążka jest nie tylko doskonałym albumem na nasze prywatne zdjęcia, ale może być również rewelacyjnym prezentem dla każdego i na każdą okazję. Bierzesz ślub? Twoje dziecko ma urodziny? A może Komunię? Twoi rodzice obchodzą 50-tą rocznicę małżeństwa? Każda okazja jest dobra, by ją uwiecznić na zdjęciach, a potem stworzyć z nich unikalną, domową kolekcję w postaci fotoksiążki i ofiarować komuś (...)

Publikacje: czas wolny, fotografia, hobby, rozrywka

 
maj
25 '18

Fotografia - wszystko rodzi się z pasji

Fotografia - wszystko rodzi się z pasji

(...) Ci tylko do tworzenia osobowości na zdjęciu.5. Określ co najbardziej chciałbyś fotografować.6. Obserwuj światło i to jak Ci pomaga lub przeszkadza w danym czasie.7. Znajdź sobie człowieka od którego będziesz się uczyć.8. Przede wszystkim ciągle fotografuj wszystkich i wszędzie.Dwie podstawowe radyWielu fotografów znanych na całym świecie zgadza się z dwoma ostatnimi punktami w 100%. Każdy powie nam, że powinniśmy znaleźć sobie człowieka od którego możemy się uczyć. Niestety odnalezienie kogoś takiego nie jest łatwe, ponieważ osób takich jak my (...)

Publikacje: czas wolny, fotografia, hobby, rozrywka

 
maj
25 '18

Ozdabiamy mieszkanie

Ozdabiamy mieszkanie

(...) lokalu ciekawe dekoracje ścienne z użyciem barwnych fotografii z moich wypraw?'. Pani Patrycja przejrzała najpierw przyniesione przeze mnie fotografie, spoglądnęła na plan mojego lokalu i zaproponowała - najpierw pomyślmy czy do tego czasu posiadane przeze mnie w pokoju gościnnym obrazy na ścianę powinny dalej tam wisieć, ponieważ te obrazy potrzebują specjalistycznej niezwłocznej renowacji i są już stosunkowo stare. W drugiej kolejności przygotujmy pomysłowe i tajemnicze naklejki na ścianę ze starymi znakami pierwotnych mieszkańców Wysp Kanaryjskich oraz przyklejmy je na przyklejoną na ścianie sypialni tapetę, ponieważ tego rodzaju ozdoba będzie nadawała aury tajemniczości. I na zakończenie przygotujmy cztery fototapety z widokami czterech kanaryjskich stolic - San Sebastian de la Gomera i Santa Cruz de Tenerife, gdyż świetnie będą one komponowały się z wystrojem pokoju (...)

Publikacje: dekoracje wnętrz, hobby, różne

 
maj
03 '14

Nowe dekoracje w pokoju

Nowe dekoracje w pokoju

(...) zaprojektować interesujące ścienne dekoracje w lokalu z użyciem kolorowych zdjęć z moich eskapad?'. Pani Cecylia przejrzała na wstępie wszystkie fotografie, spojrzała na schemat mojego mieszkania i zaproponowała - na wstępie wykonajmy tajemnicze a także oryginalne naklejki na ścianę ze starymi piktogramami Guanczów a następnie naklejmy je na położoną na ścianie sypialni tapetę, gdyż tego typu ozdoba będzie nadawała aury tajemniczości. Po drugie pomyślmy czy posiadane przeze mnie do tego czasu obrazy na ścianę w pokoju gościnnym winny dalej tam wisieć, gdyż obrazy te potrzebują specjalistycznej niezwłocznej renowacji i są już stosunkowo leciwe. Po trzecie wykonajmy trzy fototapety z widokami dwóch kanaryjskich stolic - Santa Cruz de Tenerife i Valverde, bo będą one rewelacyjnie komponowały się z wystrojem pokoju gościnnego.Jak wymyśliła (...)

Publikacje: dekoracje wnętrz, hobby, różne