Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Parę słów na temat offshore

Parę słów na temat offshore

(...) zryczałtowanego, który wynosi kilkaset dolarów. Państwa takie jak, na przykład Węgry i Cypr, opodatkowują niskim podatkiem spółki offshore. Przedsiębiorcy wykorzystują raje podatkowe do transferowania zysków i unikania płacenia większych podatków w krajach ojczystych. Dokonywanie operacji bankowych oraz inwestycji za (...)

Publikacje: biznes, ekonomia, firma, offshore, pieniądz

 
maj
25 '18

Biznes za granicą

Biznes za granicą

(...) Znajdźmy je więc przez internet i wybierzmy się do nich. Następnie, gdy już utworzymy takie konto, pomyślmy o zarejestrowaniu swojej działalności. Musimy jednak tutaj ustalić dokładnie, gdzie chcemy ją założyć. Jakie miejsce będzie więc dla nas najlepsze?Zwróćmy uwagę na państwa, w których istnieją tzw. "raje podatkowe'. Wbrew pozorom takich miejsc jest dość sporo. Dzięki nim na pewno sporo zyskamy, dlatego to właśnie w nich powinniśmy utworzyć swoją firmę. W ten sposób zaczniemy płacić mniejsze sumy za swoje podatki. Możemy (...)

Publikacje: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa