Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Ozdabiamy mieszkanie

Ozdabiamy mieszkanie

(...) Zeszłego sezonu odwiedziłem trzy z Wysp Kanaryjskich - Lanzarote, Fuerteventurę a także La Palmę. Wyspy te położone są w jednym archipelagu na Oceanie Atlantyckim, jednakże trudno wprost uwierzyć jak są odmienne. Każda z wysp posiada inne ukształtowanie powierzchni i na każdej można spróbować odmiennej kuchni. Na każdej wyspie żyją różne gatunki zwierząt a także flory. Całą tę różnorodność uwieczniłem na cyfrowych zdjęciach swoim najnowszym nabytkiem - aparatem Canon EOS D3000. Tak się składa, że jestem podczas generalnego remontu swojego lokum i poszukiwałem ciekawych koncepcji na zagospodarowanie wolnych powierzchni a także wolnych ścian. Z tą ideą zgromadziłem w większości swoje najlepsze ujęcia zdjęć z podróży a następnie poszedłem do przyjaciółki - architekt wnętrz. Zadałem jej pytanie: 'Pani Cecylio, co umiałaby mi Pani polecić, żeby wykonać w (...)

Publikacje: dekoracje wnętrz, hobby, różne

 
maj
03 '14

Nowe dekoracje w pokoju

Nowe dekoracje w pokoju

(...) Zeszłego lata odwiedziłem trzy z Wysp Kanaryjskich - Lanzarote, El Hierro a także La Palmę. Wyspy te położone są w jednym archipelagu na Atlantyku, jednakże wprost trudno uwierzyć jak są odmienne. Każda z wysp posiada odmienne ukształtowanie powierzchni i na każdej można przeprowadzić degustację odmiennej kuchni. Na każdej wyspie żyją inne gatunki roślin i fauny. Całą tę różnorodność uwieczniłem na zdjęciach cyfrowych swoim najnowszym zakupem - aparatem Nikon D90. Tak się składa, iż jestem podczas remontu kapitalnego swojego mieszkania i poszukiwałem nowych pomysłów na zagospodarowanie pustych powierzchni i pustych ścian. Z koncepcją tą zebrałem w większości swoje najciekawsze zdjęcia z wypraw a następnie udałem się do zaprzyjaźnionej projektantki wnętrz. Zadałem jej pytanie: 'Pani Aleksandro, co mogłaby mi Pani polecić, by (...)

Publikacje: dekoracje wnętrz, hobby, różne