Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
styczeń
22 '18

Najpiękniejsze ogrody zimowe

Najpiękniejsze ogrody zimowe

(...) Ogrody zimowe to przepiękne, oryginalne i nowoczesne wnętrza, w których każdy poczuje się komfortowo w otoczeniu wybranej przez siebie roślinności. Ogrody zimowa są obiektami całorocznymi, dzięki całkowitej i szczelnej zabudowie. Dzięki ogrodom zimowym można zdecydowanie powiększyć przestrzeń domu. Mogą być użytkowane w charakterze miejsca przeznaczonego do relaksu, jadalni, pokoju dziennego czy mniejszego salonu. Do budowy ogrodów zimowych bardzo często wykorzystuje się systemu aluminiowe. Systemu te mogą być wyposażone w przekładkę termiczną lub być pozbawione takiej izolacji. Równie często wykorzystuje (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
listopad
29 '17

Zegarek - zawsze stylowy prezent

Zegarek - zawsze stylowy prezent

(...) Zegarki damskie kojarzone są najczęściej z oryginalną damską biżuterią, bowiem podobnie jak ona również ulegają modom i zmieniają się, czasem nawet co sezon. Zegarek - to może być idealny prezent dla niej, zwłaszcza, gdy wiemy, jaki rodzaj biżuterii i dodatków preferuje obdarowywana zegarkiem kobieta.W sklepach jubilerskich można znaleźć zarówno zegarki sportowe, jak i uniwersalne modele zegarków, które chętnie są wybierane na co dzień do pracy, aż po zegarki zdobione kamieniami szlachetnymi. Zegarki można (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, zegarki

 
październik
26 '17

Krótki poradnik na temat tonerów

Krótki poradnik na temat tonerów

(...) cicha praca, niskie koszty wydruku, duża produktywność i efektywność urządzenia. Jednak nie są to urządzenia całkiem wolne od wad. Do wad należą wysokie koszty wydruku, dodatkowe koszty oraz spore zużycie energii elektrycznej. Gdyby nie te wady to można byłoby mówić o idealnych urządzeniach, a tak są one obarczone niedogodnościami.Drukarki atramentowe są wolniejsze i mają znacznie mniejszą wydajność od popularnych laserówek. Mają one jednak pewne zalety: są tanie, nie hałasują, łatwo wymieniać w nich głowice, mają wydruki dobrej jakości, a tusze można napełniać samodzielnie, co przyczynia się do ekonomiczności. Wadami drukarek atramentowych są drogie materiały eksploatacyjne, niska jakość druku, a gdy chcemy drukować (...)

Publikacje: biuro, biznes, materiały eksploatacyjne

 
październik
09 '17

Na czym zarabia taka wypożyczalnia aut

Na czym zarabia taka wypożyczalnia aut

(...) Każdy przyszłościowo myślący człowiek, wiele razy zadawał sobie to pytanie. Wbrew pozorom pracy jest dużo, jest ona powszechnie dostępna i bardzo często nie wymaga wielu kwalifikacji. Jednak nie każdy godzi się na pracowanie za najniższą możliwą stawkę w pracy, której nienawidzi. Oczywiście da się tak żyć i codzienność wielu ludzi wygląda właśnie tak, jednak wcale nie musi. Jak często się mawia "pieniądze leżą na ulicy". Trzeba tylko umieć je podnieść. Jest w tym dużo prawdy, jednak nieliczni mają tak kreatywną głowę oraz pewność siebie, by zaryzykować. Jeszcze w ubiegłym stuleciu to wszystko mogło wydawać się prostsze. Było wiele (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne, samochody, wypożyczalnie

 
sierpień
28 '17

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

(...) Notariusz jako funkcjonariusz publiczny ma ustawowo określony zakres czynności, których jest zobowiązany wykonywać, jednak większość z nich dotyczy sporządzania aktów notarialnych, mających moc dokumentów urzędowych potwierdzających dokonanie określonej czynności prawnej. Usługi notariusza są odpłatne zgodnie z cennikiem, który musi uwzględniać maksymalne stawki taksy notarialnej. Klientami kancelarii notarialnej są zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze, wśród których szczególną grupę stanowią spółki (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
sierpień
16 '17

Parę słów na temat offshore

Parę słów na temat offshore

(...) Co to jest spółka offshore? Jest to spółka założona w państwie na podstawie spełnienia danych warunków lub na podstawie określonego prawa zwalniająca z podatków z tytułu zysków spółki i w większości przypadków także od wymogu składania zeznania podatkowego. Spółka natomiast jest zobowiązana do płacenia (...)

Publikacje: biznes, ekonomia, firma, offshore, pieniądz

 
maj
30 '17

Co nieco o obróbce metali

Co nieco o obróbce metali

(...) Obróbka metali to istotna część przemysłu polskiego. Polega na dopasowywaniu wielkich elementów metalowych do potrzeb, nadawaniu im odpowiednich kształtów jak również zmianę ich właściwości chemicznych oraz fizycznych. Wyróżnić można kilka metod obróbki metali: obróbka skrawaniem,obróbka plastyczna,obróbka cieplna,obróbka chemiczna metali,obróbka cieplno-chemiczna.Odbywa się to przy pomocy zaawansowanych technicznie maszyn. Współcześnie w większości są one sterowane (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł, różne

 
październik
19 '15

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

(...) Wielu spośród nas z pewnością pamięta swoje urodziny w czasach wczesnego dzieciństwa. Rodzice niespecjalnie się wysilali. Wystarczył sam tort, trochę przekąsek i chmara gości. Dzieci pozostawiano samym sobie i to one miały sobie same zorganizować zabawę. Dzisiaj jest to (...)

Publikacje: biznes, dzieci, imprezy, mikołajki, polityka, różne

 
październik
20 '14

Jak usprawnić pracę w magazynie

Jak usprawnić pracę w magazynie

(...) Firmy zajmujące się handlem, hurtownie, duże przedsiębiorstwa budowlane czy nawet kamieniarze potrzebują zazwyczaj dużego pomieszczenia, w którym będą składować swoje produkty. Im większą powierzchnię zajmują niezbędne do naszej działalności przedmioty, tym ciężej jest zapanować nad rozplanowaniem przestrzennym. Są jednak sposoby na ułatwienie zarówno sobie, jak i naszemu pracownikowi życia w magazynie.Wózki w walce z ciężarem.Jednym z największych problemów osób pracujących w magazynach jest transport dużych partii materiałów. Często są one bowiem pakowane na paletach, a co za tym idzie ich waga uniemożliwia ręczne przeniesienie. Do przenoszenia towaru wewnątrz (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
20 '14

Kto to jest?

Kto to jest?

(...) Identyfikatory to szczególna forma ekspozycji danych o noszącej go osobie.  Identyfikatory różnią się też między sobą ze względu na gatunek użytego do ich produkcji materiału. Rozróżnić można identyfikatory aluminiowe, identyfikatory z plastiku, identyfikatory z plastiku, identyfikatory metalowe z okienkiem lub identyfikatory papierowe w laminacie. Identyfikator może zawierać wiele informacji, zarówno zakodowanych jak również jawnych. Informacje jawne to głównie zajmowane stanowisko, imię i nazwisko, fotografia, nazwa firmy. Jeszcze można wpisać numer identyfikacyjny, datę ważności identyfikatora itp. Zaawansowany identyfikator może zawierać zapisanych na pasku magnetycznym albo w chipie dużo więcej danych, które są ujawniane w momencie włożenia do odpowiedniego czytnika. Za pomocą elektronicznych identyfikatorów można nadawać różnego typu (...)

Publikacje: biznes, różne

 
maj
05 '14

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

(...) W branży powstało naprawdę sporo jednostek, które trudnią się przetwarzaniem oraz wytwarzaniem produktów ze skrobi oraz jej pochodnych. Oprócz białka ziemniaczanego, w komplecie występują również tego typu produkty jak zagęstniki spożywcze czyli substancje poprawiające lepkość środka spożywczego, substancje żelujące - produkty odpowiedzialne za nadawanie środkom spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu oraz klajstry (klej skrobiowy) czyli kleje będące mieszanką mąki pszennej lub żytniej z gorącą wodą.Białko ziemniaczane określane jest bardzo wartościowym komponentem  produktów będących paszą dla hodowlanych zwierząt. Białko może poszczycić się dużą strawnością a także zawartością czystego białka. Białko ziemniaczane powstaje z soku komórkowego ziemniaka ,a dzieje się to przez takie procesy jak suszenie, termiczno-kwasową (...)

Publikacje: biznes, przemysł, różne

 
marzec
28 '14

Mały obiekt pożądania

Mały obiekt pożądania

(...) Jeżeli istnieje jeden przedmiot, bez którego kobieta nie wyobraża sobie życia, to jest nie tusz do rzęs, nie lakier do paznokci, a torebka. Mawia się, że w torebce kobieta jest w stanie zmieścić cały swój świat, ale patrząc realniej i zawężając trochę możliwości kobieta niewątpliwie pragnie zmieścić w swojej torebce jak najwięcej. Dlatego tak ważnym jest dla niej wybór tej właściwej torebki, w której znajdą się nie (...)

Publikacje: biznes, galanteria skórzana, informacje, polityka, torebki skórzane

 
marzec
28 '14

Reklama w wyszukiwarkach

Reklama w wyszukiwarkach

(...) Żeby dobrze przeprowadzić proces pozycjonowania stron w Google wskazane jest zrobienie kilku wymaganych czynności. Optymalizacja kodu to najbardziej czasochłonne, zajmujące i bardzo ważne w pozycjonowaniu zadanie. Najlepszym wyjściem jest gdy inni redaktorzy swoich stron zamieszczają linki do pozycjonowanej serwisu internetowego. Możliwe jest aby jednocześnie wpisać stronę w płatnych katalogach. Załóżmy, że posiadasz już witrynę ale nie jesteś usatysfakcjonowany z obecnych wyników jakie generuję serwis www. Można wtedy przeprowadzić ocenę strony, czyli analizę contentu strony, treści zapytań z wyszukiwarki (...)

Publikacje: biznes, marketing, reklama, różne