Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
maj
25 '18

Substancje zagęszczające w żywności

Substancje zagęszczające w żywności

(...) Białko ziemniaczane nazywane jest wysokowartościowym komponentem  pokarmu dla zwierząt hodowlanych. Charakteryzuje się dużą strawnością oraz procentową ilością białka, czystego białka. Białko ziemniaczane powstaje z soku komórkowego ziemniaka ,a dzieje się to przez takie procesy jak termiczno-kwasową koagulację, odwodnienie i suszenie.Na rynku powstało naprawdę sporo firm, które parają się wytwarzaniem oraz przetwarzaniem produktów skrobiowych oraz jej pochodnych. Oprócz białka ziemniaczanego, produkuje się również tego typu produkty jak substancje żelujące - substancje nadające środkom spożywczym konsystencję (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka, różne

 
maj
25 '18

Sprawny transport w magazynie

Sprawny transport w magazynie

(...) W przypadku wszelkich przedsiębiorstw, które swą produkcje opierają w dużej mierze na transporcie wewnętrznym, czyli w obrębie jednej hali czy innego pomieszczenia, bardzo ważne są niezawodne i szybkie pojazdy, które umożliwią sprawne działanie. Idealnie do tego nadają się wszelkiej maści _a1__. Ich rodzajów jest naprawdę sporo, dzięki czemu każda firma jest w stanie zakupić pojazdy, których funkcjonalność będzie odpowiadała specyfice wykonywanych prac.Chyba najczęściej stosowanymi są wózki wyposażone w specjalne uchwyty (zwanymi również potocznie "widłami"), które służą do sprawnego transportu różnego rodzaju załadunku. Wymienić w tym miejscu można chociażby wózki (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Praca na magazynie

Praca na magazynie

(...) Praca w hali magazynowej wymaga bardzo wiele uwagi i jednocześnie dużo wiedzy. Zarządzanie taką placówką nie jest w ogóle łatwe i wymaga ogromnej koncentracji dla utrzymania ruchu i utrzymania sprawności. Pracując na magazynie trzeba wziąć pod uwagę kila sfer zarządzania. Po pierwsze, zarządzanie menadżerskie, po drugie organizacja przestrzeni, a po trzecie zarządzanie ruchem na magazynie.Praca w magazynie wymaga odpowiednich programów komputerowych, systemów zmianowych i znakowania towaru. Programy komputerowe ułatwiają obsługę zamówień, wydawania towaru i przyjmowania towaru. To również pomoc przy ewidencjonowaniu towaru. Ewidencjonowaniu pomaga również system etykiet. Jeżeli zaś (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Ciekawe atrakcje na wieczór panieński

Ciekawe atrakcje na wieczór panieński

(...) Większość dziewczyn, która pełni rolę druhny na ślubie swojej przyjaciółki, oprócz niezwykle istotnej funkcji na tej właściwej ceremonii, musi również wywiązać się ze zorganizowania wieczoru panieńskiego. Dzisiaj właściwie każda przyszła panna młoda życzy sobie zorganizowania dla niej takiej imprezy, chociaż jeszcze parę lat temu nie był to zbyt popularny zwyczaj.Wieczór panieński powinien być niezapomniany. To impreza jedyna w swoim rodzaju, która wszystkim jego uczestniczkom powinna zapaść głęboko w pamięć. Wraz ze wzrostem popularności tych imprez, druhny mają jednak coraz trudniejsze zadanie - wymyślenie i zaplanowanie oryginalnej zabawy jest (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
maj
25 '18

Prosty sposób na oszczędności w biurze

Prosty sposób na oszczędności w biurze

(...) Tradycyjna wymiana dokumentów w formie papierowej stopniowo jest wypierana przez komunikację elektroniczną, jednak w wielu przypadkach niezbędne jest przekazanie lub zachowanie w aktach dokumentu wydrukowanego. Dotyczy to zwłaszcza pism urzędowych, sądowych, umów, dokumentów notarialnych oraz różnego rodzaju dokumentów finansowych czy materiałów szkoleniowych. Dlatego w wielu firmach drukuje się wciąż ogromne ilości papieru i zużywa mnóstwo materiałów eksploatacyjnych do drukowania. Oczywiście (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
maj
25 '18

Najpiękniejsze ogrody zimowe

Najpiękniejsze ogrody zimowe

(...) Ogrody zimowe to przepiękne, oryginalne i nowoczesne wnętrza, w których każdy poczuje się komfortowo w otoczeniu wybranej przez siebie roślinności. Ogrody zimowa są obiektami całorocznymi, dzięki całkowitej i szczelnej zabudowie. Dzięki ogrodom zimowym można zdecydowanie powiększyć przestrzeń domu. Mogą być użytkowane w charakterze miejsca przeznaczonego do relaksu, jadalni, pokoju dziennego czy mniejszego salonu. Do budowy ogrodów zimowych bardzo często wykorzystuje się systemu aluminiowe. Systemu te mogą być wyposażone w przekładkę termiczną lub być pozbawione takiej izolacji. Równie często wykorzystuje (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
maj
25 '18

Na czym zarabia taka wypożyczalnia aut

Na czym zarabia taka wypożyczalnia aut

(...) Każdy przyszłościowo myślący człowiek, wiele razy zadawał sobie to pytanie. Wbrew pozorom pracy jest dużo, jest ona powszechnie dostępna i bardzo często nie wymaga wielu kwalifikacji. Jednak nie każdy godzi się na pracowanie za najniższą możliwą stawkę w pracy, której nienawidzi. Oczywiście da się tak żyć i codzienność wielu ludzi wygląda właśnie tak, jednak wcale nie musi. Jak często się mawia "pieniądze leżą na ulicy". Trzeba tylko umieć je podnieść. Jest w tym dużo prawdy, jednak nieliczni mają tak kreatywną głowę oraz pewność siebie, by zaryzykować. Jeszcze w ubiegłym stuleciu to wszystko mogło wydawać się prostsze. Było (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne, samochody, wypożyczalnie

 
maj
25 '18

Parę słów na temat offshore

Parę słów na temat offshore

(...) Co to jest spółka offshore? Jest to spółka założona w państwie na podstawie spełnienia danych warunków lub na podstawie określonego prawa zwalniająca z podatków z tytułu zysków spółki i w większości przypadków także od wymogu składania zeznania podatkowego. Spółka natomiast jest zobowiązana do płacenia rocznego podatku (...)

Publikacje: biznes, ekonomia, firma, offshore, pieniądz

 
maj
25 '18

Jak zakupić idealny dom?

Jak zakupić idealny dom?

(...) Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu osób. Taki budynek zagwarantowałby nam wysoki komfort oraz wiele, różnych wygód. Jeśli więc tylko mamy nieco więcej pieniędzy, powinniśmy zainwestować w nowy dom. Wcale nie musimy budować go od postaw, co byłoby dość trudne. Zamiast tego zdecydujmy się na zakup gotowego już obiektu. Jak jednak w niego zainwestować, aby nie stracić przy tym niepotrzebnie swoich oszczędności?To oczywiste, że na początku powinniśmy w ogóle (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
maj
25 '18

Remont w zimie - czy to rozsądne?

Remont w zimie - czy to rozsądne?

(...) Ponad połowa Polaków uważa, że wszelkiego rodzaju prace remontowe w domu trzeba zrobić w okresie wiosenno-letnim, aż 30 % nie a zdania w tej dziedzinie, a pozostali twierdzą, że wszystko zależy od samego charakteru prac jakie chcemy przeprowadzić.Jakie prace można przeprowadzić w lecie?Przede wszystkim ciepłej i ładnej pogody wymagają prace  konstrukcyjne jak budowa domu, wymiana dachu czy wymiana okien i termoizolacja. W wypadku gdy budynek jest wewnątrz nie ogrzewany i nie ma szans podłączyć chwilowego źródła ciepła również prace takie jak wylewki betonowe, (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Biznes za granicą

Biznes za granicą

(...) Jeśli myślimy o utworzeniu własnej firmy, zastanówmy się, czy może nie warto by było utworzyć ją za granicą. Wtedy od razu trafilibyśmy na rynek międzynarodowy. Moglibyśmy zacząć współpracę z innymi, zagranicznymi firmami. Na pewno wyszłoby nam to na korzyść. Jak jednak założyć taką działalność za granicą?W pierwszej kolejności utwórzmy dla siebie konto zagraniczne. To na nim będziemy trzymać wszystkie pieniądze swojej firmy. Dowiedzmy się więc, jak założyć konto zagraniczne. Możemy tego dokonać już w wielu bankach. (...)

Publikacje: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

 
maj
25 '18

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

Czynności notarialne wymagane przez prawo spółek

(...) Notariusz jako funkcjonariusz publiczny ma ustawowo określony zakres czynności, których jest zobowiązany wykonywać, jednak większość z nich dotyczy sporządzania aktów notarialnych, mających moc dokumentów urzędowych potwierdzających dokonanie określonej czynności prawnej. Usługi notariusza są odpłatne zgodnie z cennikiem, który musi uwzględniać maksymalne stawki taksy notarialnej. Klientami kancelarii notarialnej są zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze, wśród których szczególną grupę stanowią spółki (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Jakie umeblowanie do magazynu,

Jakie umeblowanie do magazynu,

(...) Umeblowanie magazynu to czynność, która nie zdarza się na co dzień – ale która mimo wszystko jest bardzo ważna, ponieważ na solidne meble magazynowe mamy okazję zdecydować się tylko raz na długie późniejsze lata ich użytkowania i dlatego już od początku należy wybierać rozsądnie. Jakie są w takim razie cechy idealnego umeblowania do magazynu i na co zwracać uwagę? Na te pytania odpowiedź przestawi sklep _a1__ MATERIAŁ, Z JAKIEGO WYKONANE SĄ MEBLE Regały magazynowe muszą być wykonane z konkretnych i solidnych materiałów odpornych na zniszczenia wywołane upływem czasu, brakiem klimatyzacji, a czasami działaniem szkodliwych (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Imprezy na świeżym powietrzu

Imprezy na świeżym powietrzu

(...) Wybierasz się z rodziną na weekendową wycieczkę do stolicy? Już teraz zaplanuj Wasze rozrywki na te kilka dni, żeby niepotrzebnie nie tracić czasu, kiedy dotrzecie już na miejsce.W stolicy czeka Was wiele rozrywek i imprez, ale jak wybrać te najlepsze? Jednym z najbardziej godnych polecenia pomysłów są pikniki rodzinne. Dzięki nim można (...)

Publikacje: biznes, eventy, informacje, organizator, różne

 
maj
25 '18

Zagraniczna spółka

Zagraniczna spółka

(...) Jeśli chcemy otworzyć własny interes, na początku musimy ustalić siedzibę swojej firmy. To ważne, gdzie ją otworzymy. Najprostszym rozwiązaniem będzie założenie działalności we własnym kraju. Nie jest to jednak najlepsza opcja. Jeśli wiec chcemy wyjść na przeciw całemu światu, powinniśmy pomyśleć nad założeniem firmy w zupełnie innym kraju. Możemy na tym sporo zyskać.Po pierwsze, niektóre kraje oferują naprawdę spore zniżki i pomoce dla nowych, małych firm, które dopiero co rozpoczynają się rozkręcać. Gdy więc szukamy idealnego miejsca na utworzenie (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

Imprezy mikołajkowe i eventy dla dzieci

(...) Wielu spośród nas z pewnością pamięta swoje urodziny w czasach wczesnego dzieciństwa. Rodzice niespecjalnie się wysilali. Wystarczył sam tort, trochę przekąsek i chmara gości. Dzieci pozostawiano samym sobie i to one miały sobie same zorganizować zabawę. Dzisiaj jest to (...)

Publikacje: biznes, dzieci, imprezy, mikołajki, polityka, różne

 
maj
25 '18

Systemy regałów w magazynach

Systemy regałów w magazynach

(...) Prowadzenie magazynu nie należy do łatwych zadań. Magazyn odgrywa niebagatelną rolę w funkcjonowaniu każdej, nawet najmniejszej firmy. Źle zarządzany burzy procesy logistyczne w całym przedsiębiorstwie.Regały paletowe w sklepie _a1__ znacznie ułatwiają przepływ towarów, a także doskonale organizują przestrzeń w magazynie.Regały paletowe ułatwiają maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych. Nie istnieje jedno optymalne rozwiązanie sprawiające, że ten stanie się rzeczywistością. Toteż, regały paletowe można podzielić na cztery podstawowe systemy dostosowane do różnorodnych potrzeb logistycznych i są to:- (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Rozwiązania zbudowane na efektywności.

Rozwiązania zbudowane na efektywności.

(...) Odpowiednie rozmieszczenie regałów w magazynie to nie lada wyzwanie. Wszystkie procesy powinny w nim przebiegać skutecznie i bez przeszkód tak, aby zapewnić maksymalna efektywność logistyki. O ile odpowiedni personel z doświadczeniem w wielu przypadkach jest nieoceniony o tyle skuteczne planowanie jest podstawowym kluczem do sukcesu. Jeżeli mowa o efektywności to świetnym przykładem tego będą _a1__. Ich działaniu prześwietla zasada FIFO (First IN First Out), czyli pierwsze przyszło, pierwsze wyszło. Głównym zamierzeniem takiego rozwiązania jest użycie modułów rolkowych, po których palety poruszają się grawitacyjnie. Ta metoda świetnie sprawdza się w przypadku magazynów, którym (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu

(...) Ślub zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż nie wiesz, jak znaleźć kogoś, kto zadba o twoją urodę? Ten dzień jest bardzo ważny i wyjątkowy dla każdej kobiety. Chcesz być piękna i lśnić u boku Pana Młodego? Zdjęcia, filmy to wspomnienia, do których będziesz mogła wrócić. (...)

Publikacje: biznes, informacje, kosmetyczka, manicure, polityka, uroda

 
maj
25 '18

Regały obowiązkowe wyposażenie każdego magazynu

Regały obowiązkowe wyposażenie każdego magazynu

(...) Budynki magazynowe są bardzo specyficznymi obiektami - aby mogły jak najlepiej spełniać swoje zadanie, ich wnętrza muszą zostać zaopatrzone w cały szereg specjalistycznego wyposażenia. Co musi się znaleźć w każdym magazynie? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. W halach magazynowych, w przeciwieństwie do punktów sprzedaży, estetyka schodzi na drugi plan. Magazyn ma być przede wszystkim funkcjonalny, a elementy jego wyposażenia - solidne i wytrzymałe. Żaden magazyn nie może funkcjonować bez urządzeń transportowych. Ich dobór w dużej mierze uzależniony jest od powierzchni hali składowania i funkcji, którą magazyn spełnia. Najczęściej spotykane są podnośniki hydrauliczne (tzw (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Rola regałów magazynowych w urządzaniu magazynu

Rola regałów magazynowych w urządzaniu magazynu

(...) Odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni magazynu w znaczący sposób zwiększa jego funkcjonalność. Wiedzą o tym pracownicy sklepów, ale również biur, bibliotek czy archiwów. Zorganizowanie magazynu powierzane jest na ogół jednej z zatrudnionych już osób. Bardzo rzadko zdarza się zatrudnianie pracownika z myślą o organizacji przestrzeni  magazynowej. Dlatego magazyny są z reguły mało funkcjonalne. Aby właściwie urządzić magazyn potrzebna jest określona wiedza, nie wystarczy wstawienie do środka kilku regałów na zasadzie zupełnie przypadkowej.Urządzanie magazynu wymaga planu. Potrzebna jest wiedza na temat ilości oraz (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Zalety ogrzewania spalinowego

Zalety ogrzewania spalinowego

(...) Ogrzewanie samochodu jest bardzo istotne nie tylko ze względu na komfort użytkowników, ale również ze względu na ochronę mniej odpornych części samochodowych. Postój to zwykle moment, w którym ogrzewanie samochodu jest wyłączone. Ogrzewanie postojowe pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury w aucie przez co ograniczone jest wystawianie jego delikatnych przewodów elektrycznych na wysokie skoki temperatury. Ogrzewanie postojowe może być elektryczne lub spalinowe. Jak nazwa wskazuje nagrzewanie spalinowe jest napędzane w wyniku spalania paliwa samochodowego. Wyróżnia się dwa rodzaje ocieplania (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Co nieco o obróbce metali

Co nieco o obróbce metali

(...) Obróbka metali to istotna część przemysłu polskiego. Polega na dopasowywaniu wielkich elementów metalowych do potrzeb, nadawaniu im odpowiednich kształtów jak również zmianę ich właściwości chemicznych oraz fizycznych. Wyróżnić można kilka metod obróbki metali: obróbka skrawaniem,obróbka plastyczna,obróbka cieplna,obróbka chemiczna metali,obróbka cieplno-chemiczna.Odbywa się to przy pomocy zaawansowanych technicznie maszyn. Współcześnie w większości są one sterowane (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł, różne

 
maj
25 '18

Zawsze udany pomysł na ślubny prezent

Zawsze udany pomysł na ślubny prezent

(...) Wielu przyszłych gości weselnych boryka się z dylematem, jaki prezent podarować Państwu Młodym i w jakiej kwocie...Problem połowicznie znika, gdy na zaproszeniu widnieje dodatkowa informacja, że Państwo Młodzi życzą sobie gotówkę, lub proszą o prezent z listy ...Ta druga opcja jest u nas mało popularna, a często wydaje się w złym tonie. Prośba o pieniądze z kolei jest dość popularna, a przyszli małżonkowie nie stronią od uciekania się o taką formę prezentu właśnie.Nie podpowiemy, jaką kwotę wydać na prezent na ślub. To dla każdego sprawa indywidualna, zależna od wielu czynników - chociażby stopnia zażyłości z Parą Młodą, czy zasobności własnego portfela. Faktem jest, że (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
maj
25 '18

Spokojna starość

Spokojna starość

(...) Wiek podeszły nie zawsze wiąże się z urokami i przyjemnościami. Wiedzą o tym twórcy funuszu inwestycyjnego _a1__ Niestety starość ma swoje prawa - często odbiera samodzielność, pewność siebie, siłę, koordynację, upośledza zmysły. Starość to wiele współistniejących chorób, niedyspozycji, które w znacznym stopniu upośledzają jakość życia. Starość to niestety często ból, strach, niezaradność.Wychodząc na przeciw starości powstają liczne domy seniora, które dbają o to by starość nie była taka straszna, a przede wszystkim samotna. Dobrze funkcjonujący dom starości jest zawsze miejscem wyjątkowym i ciepłym. W takich miejscach bardzo istotna jest całodobowa opieka medyczna świadczona przez wykwalifikowany personel (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Dobre imprezy firmowe tylko u nich.

Dobre imprezy firmowe tylko u nich.

(...) W wielu przedsiębiorstwach coraz popularniejsze staje się tak zwane integrowanie, inaczej mówiąc lepsze poznanie się wszystkich pracowników zatrudnionych na różnych stanowiskach. Stwarza to możliwość lepszego kontaktu i poszerzenia współpracy między pracownikami zarówno w pracy, jak i poza nią (wspólne zainteresowania, sporty). Dobrze działająca firma to zespół ludzi wzajemnie się wspierających, pomagających sobie (...)

Publikacje: biznes, eventy, organizacja imprez, polityka, różne

 
maj
25 '18

Maksimum dostępnej przestrzeni w magazynie.

Maksimum dostępnej przestrzeni w magazynie.

(...) Martwisz się kolejną podwyżką czynszu za wynajem sklepów i magazynów? Pamiętaj o tym, aby optymalnie wykorzystać dosłownie każdy wolny centymetr sześcienny. Zależnie od tego, jakiego rodzaju produkty chcesz przechowywać, wybierz dla siebie regały magazynowe, które w największym stopniu odpowiadają twoim szczególnym potrzebom. Metalowy mebel z półkami, jaki można spotkać w  np. hurtowni, ma tak naprawdę wiele odmian. Pozwól, że przedstawimy ci kilka z nich. Regał wspornikowy - idealny do składowania przedmiotów o nietypowych rozmiarów, takich jak długie i ciężkie pręty ze stali, jak również artykuły AGD, a nawet meble. Obsługuje się go za pomocą suwnic; jest też niezwykle łatwo dostępny dla wózków widłowych. Kolejny (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Ziemia rolna zawsze w cenie.

Ziemia rolna zawsze w cenie.

(...) Rolnictwo to od wielu setek lat jedna z podstaw naszej cywilizacji, która jeszcze była, jest i będzie niezbędnym jej elementem. Dzieje się tak pomimo tego, że wielu ludzi zapomniało o jego roli czy nawet odnosi się do niego z wyższością. Codziennie jednak korzystamy z płodów rolnych, warto więc docenić uprawy. To, czy inwestowanie w rolnictwo się opłaca zależy od kilku elementów. Nie na wszystko rolnik ma wpływ, zmienna bywa pogoda. Bywają lata bardzo płodne, bywają i suche lub nazbyt deszczowe. Dziś już (...)

Publikacje: biznes, informacje, inwestowanie, polityka

 
maj
25 '18

Odkrywanie tajemnic to ich specjalność.

Odkrywanie tajemnic to ich specjalność.

(...) Dzisiejszy świat jest tak nieprzewidywalny, że ludzie stali się o wiele mniej ufni. Nie ufamy współpracownikom czy szefowi ale też współmałżonkowi. Wtedy z pomocą przychodzi prywanty detektyw. W Polsce jest to zawód regulowany ustawowo. Ustawa ta reguluje w jaki sposób można prowadzić działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług o tym charakterze. ( Ustawa z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych)Detektywi oprócz szczególnie wyczulonego zmysłu obserwacji i kamuflażu posiadają  sprzęt do szpiegowania.Są do urządzenia bardzo wysokiej jakości; mikrofony, kamery itp. Pozwolą one udowodnić zdradę współmałżonka, udokumentować nieuczciwe zagrania wspólnika i wiele (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Czym są odbojnice i do czego służą?

Czym są odbojnice i do czego służą?

(...) Bez względu na to, do jakiego rodzaju zakładu należy teren przemysłowy, koniecznie musi on być odpowiednio zabezpieczony. Ma to na celu nie tylko zabezpieczenie terenu, na przykład magazynów, na wypadek włamania i ewentualnej kradzieży, ale również przed szkodami, jakie mogą powstać na terenie magazynu w wyniku działania pracowników. W każdej pracy zdarzają się wypadki takie jak choćby uszkodzenia ścian magazynów przez wózki widłowe, budynków przez złe manewrowanie samochodem ciężarowym czy uszkodzenia drzwi bądź bram. Jest wiele sposób uchronienia się przed tym, a najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju odbojnice i odboje. _a1__ zwykle dostępne są w postaci (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

TOP5 gadżetów reklamowych

TOP5 gadżetów reklamowych

(...) Zestawienie przygotowane przez _a1__Reklama ma realny wpływ na to, jak sprzeda się dany produkt, a co za tym idzie, wpływa też na osiągane zyski. Również w Polsce stawia się na reklamę, przeważnie taką, w której wykorzystuje się gadżety reklamowe. Jak wyglądałaby pierwsza piątka rankingu gadżetów reklamowych gdyby pokusić się o zrobienie takiej listy?Bezsprzecznie najpopularniejszy gadżet do promocji firmy to długopis. Jest to gadżet użyteczny i można zareklamować za jego pomocą każdą firmę, bez względu na profil jej działalności. Każdy korzysta z długopisów, istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że logo i nazwa firmy zapadną w pamięć.Kolejnym gadżetem, który mimo upływu czasu nie traci na popularności jest kubek. Równie użyteczny co długopis, przydaje się w różnych sytuacjach. Niewątpliwą zaletą tego gadżetu reklamowego jest (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Odbojnice chronią przed kolizjami w magazynach

Odbojnice chronią przed kolizjami w magazynach

(...) _a1__ i odboje to elementy zabezpieczenia znajdujące szerokie zastosowanie. Można je spotkać na parkingach, w garażach podziemnych czy na koncertach, jednak zdecydowanie najpowszechniej wykorzystuje się w różnego rodzaju zakładach. Tam wykorzystywane są i na terenie magazynów, hal produkcyjnych i różnego rodzaju pomieszczeń, jak i na zewnątrz, a wszędzie ich rola jest podoba oraz niezwykle ważna. Zabezpieczenia te chronią przed różnego rodzaj szkodami oraz wypadkami, jakie czasami zdarzają się we wszystkich zakładach. Chronią na przykład ścianę przez uderzeniem w nią wózkiem widłowym czy nawet pojazdem wykorzystywanym do transportowania towarów, zabezpieczają drzwi, wyznaczają (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Jak usprawnić pracę w magazynie

Jak usprawnić pracę w magazynie

(...) Firmy zajmujące się handlem, hurtownie, duże przedsiębiorstwa budowlane czy nawet kamieniarze potrzebują zazwyczaj dużego pomieszczenia, w którym będą składować swoje produkty. Im większą powierzchnię zajmują niezbędne do naszej działalności przedmioty, tym ciężej jest zapanować nad rozplanowaniem przestrzennym. Są jednak sposoby na ułatwienie zarówno sobie, jak i naszemu pracownikowi życia w magazynie.Wózki w walce z ciężarem.Jednym z największych problemów osób pracujących w magazynach jest transport dużych partii materiałów. Często są one bowiem pakowane na paletach, a co za tym idzie ich waga uniemożliwia ręczne przeniesienie. Do przenoszenia towaru wewnątrz (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Zegarek - zawsze stylowy prezent

Zegarek - zawsze stylowy prezent

(...) Zegarki damskie kojarzone są najczęściej z oryginalną damską biżuterią, bowiem podobnie jak ona również ulegają modom i zmieniają się, czasem nawet co sezon. Zegarek - to może być idealny prezent dla niej, zwłaszcza, gdy wiemy, jaki rodzaj biżuterii i dodatków preferuje obdarowywana zegarkiem kobieta.W sklepach jubilerskich można znaleźć zarówno zegarki sportowe, jak i uniwersalne modele zegarków, które chętnie są wybierane na co dzień do pracy, aż po zegarki zdobione kamieniami szlachetnymi. Zegarki można (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, zegarki

 
maj
25 '18

Zastanawiasz się nad zmianą zawodu ?

Zastanawiasz się nad zmianą zawodu ?

(...) W ostatnich latach, również za przyczyną seriali telewizyjnych, coraz większą popularność zyskują usługi detektywistyczne. Ludzie proszę o rozwiązanie wielu spraw takich jak zdrada małżeńska, ukryty majątek czy odnalezienie osoby, która zaginęła. Jednak założenie biura detektywistycznego nie jest prostą sprawą. Po pierwsze nie każdy się nadaje do tego zawodu. Jakie umiejętności detektywa są najbardziej pożądane? Przede wszystkim musi być osobą spostrzegawczą, która potrafi kojarzyć fakty. Jednocześnie musi posiadać wiedzę z wielu obszarów, jak i znać psychikę ludzką. Nie powinna bać się wyzwań czy nawet kontrowersyjnych (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
maj
25 '18

Wycieczka marzeń do perły Indochin.

Wycieczka marzeń do perły Indochin.

(...) Azja to kontynent kontrastów i przeciwności, który zachęca do wypraw i odkrywania poszczególnych krajów. Jednym z nich jest Kambodża będąca państwem leżącym w południowo-wschodniej części Azji. Leży na półwyspie, nad samą zatoką Syjamską w dorzeczu rzeki Mekong. Jest to kraj o bardzo burzliwej historii, ale jednocześnie niezwykle ciekawy i interesujący. Najlepszym czasem na odwiedzenie Kambodży będą miesiące od grudnia do lutego. W porze suchej temperatury przekraczają tu grupo ponad 40 stopni Celsjusza. Wybierając się w podróż marzeń do Kambodży koniecznie trzeba zobaczyć Angkor - pradawną stolicę imperium (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Krótko i rzeczowo o Kambodży.

Krótko i rzeczowo o Kambodży.

(...) Gdzie leży Kambodża?Kambodża to jedno z miejsc, które znamy raczej tylko z nazwy. Gdzie leży więc ten kraj, zwany przez wielu nie inaczej, jak „perła Indochin”? Kambodża, to państwo będące częścią południowo-wschodniej Azji i leżące na Półwyspie Indochińskim – stąd właśnie określenie „perła Indochin” – a konkretniej nad Zatoką Tajlandzką. Co warte jest odwiedzenia w tym kraju?Zdecydowanie sama stolica o nazwie Phnom Penh, gdzie na własne oczy zobaczyć możemy tak sławne i znane miejsca, jak Pałac Królewski, Srebrną Pagodę, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, Pola Śmierci Choeung Ek, Bazar centralny, czy tak zwany Stary bazar. Do tego warto udać się również do (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka

 
maj
25 '18

Ustalanie ojcostwa z pomocą detektywa.

Ustalanie ojcostwa z pomocą detektywa.

(...) Dzięki zaawansowaniu nauki we współczesnym świecie, badania DNA dają praktycznie całkowitą odpowiedź na kwestie pokrewieństwa, w tym również ojcostwa. Trzeba mieć jednak świadomość, że samo przeprowadzenie badań i zdobycie próbek może być z wielu względów trudne albo wręcz niemożliwe. Osoba w tym zakresie niedoświadczona nie będzie potrafiła odpowiednio dobrać próbki do badania DNA albo przetransportować jej do laboratorium. Często przyznanie się partnerowi do chęci wykonania tego typu badań może zakończyć związek, nawet jeśli obawy związane z ojcostwem okażą się zupełnie bezpodstawne. Z tego powodu pomóc może licencjonowany detektyw.Profesjonalne przygotowanie detektywa z (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Jeden z nafajnieszych zawodów Świata.

Jeden z nafajnieszych zawodów Świata.

(...) Pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy w charakterze detektywa jest zdobycie odpowiedniej licencji, która umożliwia wykonywanie tego zawodu. Należy spełnić kilka podstawowych warunków, żeby otrzymać ten dokument.Po pierwsze przyszły detektyw musi mieć polskie obywatelstwo lub obywatelstwo innego państwa UE, powinien mieć ukończone 21 lat oraz posiadać co najmniej wykształcenie średnie. Licencja detektywa nie zostanie przyznana osobie, która została skazana za popełnienie umyślnego przestępstwa lub toczy się wobec niej postępowanie w takiej sprawie. Jednocześnie powinna posiadać pozytywną opinię, która zostanie uzyskana w czasie wywiadu środowiskowego. Nawet jednak po (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Czy nauczyciele potrafią zrealizować podstawę prog

Czy nauczyciele potrafią zrealizować podstawę prog

(...) Dzisiejsze nauczanie wydaje się być lekko zwariowane. Materiału do przerobienia jest niezwykle dużo a godzin lekcyjnych zdecydowanie zbyt mało, żeby można było to jakoś sensownie przeprowadzić. Każdy nauczyciel wie, jak trudno w dzisiejszych czasach przekazać dzieciom całą niezbędną wiedzę.Godziny lekcyjne są ograniczone, zaś podstawa programowa niezwykle rozbudowana i bywa tak, że nauczyciele muszą rezygnować z części zadań, gdyż zwyczajnie nie zmieszczą się one w grafiku. Dzisiejsze szkoły zakładają od 5 do 7 godzin lekcyjnych w ciągu dnia, natomiast (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne

 
maj
25 '18

Ekscytujący zawód teraz dla każdego!

Ekscytujący zawód teraz dla każdego!

(...) Zawód detektywa jeszcze do niedawna kojarzony był głównie z bohaterami popularnych amerykańskich seriali  i filmów akcji. Rozwiązywanie zagadek kryminalnych, tropienie przestępców i pomoc zdesperowanym ofiarom - to główne zadania kinowego detektywa.Nim się spostrzegliśmy, okazało się, że zawód detektywa niejako "zszedł" z ekranu i stał się jednym z lepiej rozwijających się zajęć w na świecie. W Polsce też mamy do czynienia z wysypem biur detektywistycznych oferujących swe usługi dla każdego statystycznego Kowalskiego,Czym zajmuje się współczesny detektyw? Śledzenie zbrodni i szukanie winnych wciąż (może i na szczęście) pozostaje w rękach policji, choć nie da się ukryć, że wiele zagadek (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Podstawowe zalety transportu intermodalnego

Podstawowe zalety transportu intermodalnego

(...) Transport intermodalny to rodzaj usługi transportowej polegającej na wykorzystaniu wielu środków transportu. Aby usługę transportową można było sklasyfikować jako transport intermodalny przewóz towarów musi przebiegać z wykorzystaniem minimum dwóch różnych gałęzi transportowych. Podstawową jednostką ładunkową w tej usłudze jest moduł (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka, transport, transport intermodalny

 
maj
25 '18

Krótki poradnik na temat tonerów

Krótki poradnik na temat tonerów

(...) Odpowiednie materiały eksploatacyjne to warunek niezbędny do użytkowania drukarek i kserokopiarek. Warto tutaj zwracać uwagę na znane marki (jak HP, Black Point itp.), aby tusz czy też toner długo nam służył. Tonery i tusze do drukarek, drukarki atramentowe oraz laserowe należą do artykułów pierwszej potrzeby każdego biura. Czym jest toner? Jest to drobny proszek zamykany w kasetach i pozwala on drukować. Można tworzyć strony kolorowe i czarno-białe. Gdy biuro potrzebuje wydruków kolorowych to powinno kupić kilka tonerów: magenta, cyan, żółty (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka, różne

 
marzec
28 '14

Mały obiekt pożądania

Mały obiekt pożądania

(...) Jeżeli istnieje jeden przedmiot, bez którego kobieta nie wyobraża sobie życia, to jest nie tusz do rzęs, nie lakier do paznokci, a torebka. Mawia się, że w torebce kobieta jest w stanie zmieścić cały swój świat, ale patrząc realniej i zawężając trochę możliwości kobieta niewątpliwie pragnie zmieścić w swojej torebce jak najwięcej. Dlatego tak ważnym jest dla niej wybór tej właściwej torebki, w której znajdą się nie (...)

Publikacje: biznes, galanteria skórzana, informacje, polityka, torebki skórzane

 
maj
25 '18

Nakaz zapłaty od strony prawnej

Nakaz zapłaty od strony prawnej

(...) Każdy prędzej czy później spotyka się z nakazem zapłaty. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, najczęściej związany jest z brakiem płynności finansowej i z niedotrzymaniem terminu wpłaty za towar, usługę lub na podatki. Dla pozostałych osób najczęściej wiąże się to z koniecznością uregulowania mandatu, opłaty karnej czy zaległego podatku.Wezwanie do zapałaty zawsze powinno spełniać konkretne wymogi formalne. Należą do nich: data i miejsce sporządzenia, prawidłowe określenie (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, sprzeciw od nakazu zapłaty

 
maj
25 '18

Bat na ryby

Bat na ryby

(...) W sklepie wędkarskim trudno się połapać, wydawać się może, że jest tyle rodzajów wędek ile jest gatunków ryb. Nie jest to prawda, ponieważ rodzaje wędek dzieli się na teleskopowe, segmentowe oraz jednoczęściowe. Pracownia wędkarska zajmuje się produkcją wszystkich wymienionych rodzajów wędek. Wędki teleskopowe, jak sama nazwa wskazuje rozkłada się wysuwając kolejne elementy, ukryte jeden w drugim. Ich największą zaletą jest mały rozmiar, co znacznie ułatwia ich transport na dalekie wypady wędkarskie. Wędki (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka, wędkowanie

 
maj
25 '18

Zegarek na rękę. Przeżytek, gadżet, czy rzecz, któ

Zegarek na rękę. Przeżytek, gadżet, czy rzecz, któ

(...) Zegarek na rękę. Rzecz będąca niegdyś przedmiotem marzeń, nabywana za duże pieniądze i używana każdego dnia, dziś straciła nieco na swej popularności. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, jednak najważniejszy jest jeden - wiele innych przedmiotów doskonale je zastępuje. Spadek popularności zegarków pojawił się z chwilą spopularyzowania telefonów komórkowych. To właśnie w tych noszonych przy sobie urządzeniach, można znaleźć również (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka, zegarki, zegarki tissot

 
maj
25 '18

Jaki zegarek?

Jaki zegarek?

(...) Zegarek jest nieodłączna częścią naszej garderoby. Każdy z nas staje przed dylematem jaki zegarek wybrać, by spełniał nasze oczekiwania estetyczne i praktyczne. Niewątpliwie bardzo ważnym elementem jest jego niezawodność. Dlatego wybierając zegarek dla siebie lub kogoś nam bliskiego stawiamy na firmę cieszącą się dużym powodzeniem, rzetelnością i ciekawą ofertą. Jedną z nich jest na pewno szwajcarska marka (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne, zegarki, zegarki tissot

 
maj
25 '18

Dłużnik ma swoje prawa

Dłużnik ma swoje prawa

(...) Zadłużenie naszego państwa ciągle rośnie, o czym nazbyt często przypominają opozycyjne media. O wiele mniej mówi się natomiast o bardziej ważkiej kwestii - rosnącym zadłużeniu polskich gospodarstw domowych. Oznacza to, że coraz więcej Polaków zaciąga kredyty, co samo w sobie jest zjawiskiem pozytywnym - krążący pieniądz pobudza gospodarkę. Mniej pozytywne natomiast jest to, że coraz większa liczba tych zadłużonych ma problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Co więcej, rynek usług finansowych jest bardzo zróżnicowany, obfitujący w różne instytucje (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, sprzeciw od nakazu zapłaty

 
maj
25 '18

Jak obliczyć czas pracy pracownika?

Jak obliczyć czas pracy pracownika?

(...) Ewidencja czasu pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy, nawet wówczas, gdy zatrudnia tylko jednego pracownika. Nieistotne jest także na jaką umowę pracownik jest zatrudniony. Wyjątki od tego obowiązku określa Kodeks Pracy. Karta czasu pracy umożliwia prawidłowe obliczenie wynagrodzenia i innych świadczeń wynikających z umowy o pracę. Podstawowym dokumentem potwierdzającym przystąpienie pracownika do pracy jest podpisanie listy obecności, ale nie jest wymagana jako dokument ewidencjonujący czas pracy. W wielu dużych zakładach pracy listę zastępuje karta czytnikowa lub zbliżeniowa. Ustawodawca nie opracował wzoru karty ewidencji, ale określił jakie informacje (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
maj
25 '18

Kontrolowanie czasu

Kontrolowanie czasu

(...) Z roku na rok stajemy się coraz starsi i coraz siniej dostrzegamy zawrotne tempo czasu, który nie wiedzieć dlaczego coraz szybciej płynie. W rzeczywistości jest to oczywiście bardzo subiektywne odczucie, gdyż czas upływa w takim samym tempie za każdym razem, a jedynie nasz odbiór zmienia się, w zależności od ilości obowiązków jakie na nas spoczywają i z jakimi mamy do czynienia . W kontekście tego aspektu powracamy przeszłością do pokoleń, w których odbiór czasu był czynnikiem (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka, zegarki

 
maj
25 '18

Tissot PRC 200 - ponadczasowa klasyka

Tissot PRC 200 - ponadczasowa klasyka

(...) 160 lat temu w małej szwajcarskiej miejscowości Le Locle, Charles Emil Tissot i jego syn założyli fabrykę zegarków. Czy wtedy wiedzieli, że tworzą właśnie historię światowego zegarmistrzostwa? Czy przeczuwali, że ich marka przetrwa do XXI wieku a ich produkty będą noszone na nadgarstkach klientów z całego świata? Trudno powiedzieć, ale faktem jest, że Le Locle uznawana jest dziś między innymi dzięki firmie Tissot za kolebkę zegarmistrzostwa, co wpłynęło na wpisane miasteczka na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a tissotowskie zegarki są rozpoznawalną, uznaną i szanowaną marką na całym globie.Przez wszystkie lata istnienia, firma ta nie zaprzestaje tworzenia produktów najwyższej jakości, zachowując pierwotnie (...)

Publikacje: biznes, różne, zegarki

 
maj
25 '18

Certina mierzy czas rajdowcom

Certina mierzy czas rajdowcom

(...) Certina mierzy czas rajdowcomSzwajcarski producent zegarków Certina, których pierwsze egzemplarze tworzone były już ponad sto lat temu, dziś może poszczycić się produktami najwyższej jakości i klientami, którzy doceniają precyzję, trwałość i piękno zegarków. Nazwa marki pochodzi od łacińskiego „certus” co oznacz pewność, odpowiedzialność - po latach można śmiało stwierdzić, że nazwa firmy nie została przyjęta na wyrost. Dziś jej kolekcje, zarówno zegarków damskich jak i męskich, różnorodnych technicznie i stylistycznie, znane są w 75 krajach. Przykładem może być seria zegarków DS Podium z wprowadzonym przez tę właśnie firmę w 1959 roku systemem Double Securite, gwarantującym podwójne (...)

Publikacje: biznes, różne, zegarki

 
maj
25 '18

Wyraź swój sprzeciw wobec nakazu zapłaty!

Wyraź swój sprzeciw wobec nakazu zapłaty!

(...) Jeśli informacje zawarte w naszym serwisie są dla Ciebie niewystarczające, koniecznie napisz i dowiedz się więcej na temat uczciwych transakcji i płatności. Odpowiemy na każde pytanie i postaramy się pomóc najlepiej jak potrafimy.Jeśli kiedykolwiek zostałeś oszukany podczas zawierania umowy bądź dokonywania transakcji i właśnie otrzymałeś wezwanie do zapałaty, o którym wiesz jedynie tyle, że jest wysłanie niesłusznie, to nie czekaj i zgłoś do nas sprawę! Szemrane umowy, ukryte między wierszami kruczki i zwykła ludzka nieuczciwość to najczęstsze powody, dzięki (...)

Publikacje: biznes, polityka, różne, sprzeciw od nakazu zapłaty

 
maj
25 '18

Reklama w sieci

Reklama w sieci

(...) Słowa kluczowe to komplet słów bardzo mocno związanych z tematyką danej serwisu. Słowa te określa się jako przewidywania wyszukiwania internautów. Page Rank to napisany przez firmę Google schemat służący do określania ważności, zaufania czy rangi stron internetowych. PageRank to ocena dziesięciostopniowa. Im wyższa tym lepsza. Na ocenę ostateczną wpływa ogrom czynników. Znaczącym elementem jest ilość oraz aktualność linków jakie kierują na daną stronę w internecie. Na optymalizacje kodu składa się uporządkowanie znaczników kodu tzw. meta tagów. Przekształcenia w meta tagach są czytelne dla (...)

Publikacje: biznes, marketing, reklama, różne

 
maj
25 '18

Dobra droga do znalezienia klienta

Dobra droga do znalezienia klienta

(...) Mailing reklamowy kierowany do odbiorców drogą elektroniczną jest coraz większym zagrożeniem dla kampanii reklamowych organizowanych w zakresie akcji telemarketingowych albo direct mailingu. Bardzo istotnym warunkiem jest jednak to, by mass mailing do firm był zaplanowany precyzyjnie pod kątem wizualnym a także technologicznym. Wtedy z poprawnie przeprowadzonej kampanii mamy gwarantowany zwrot z inwestycji. Wybór oprogramowania do wysyłki mass mailingu jest stosunkowo bogaty. (...)

Publikacje: biznes, e-commerce, mailing, marketing

 
maj
25 '18

Zakupy

Zakupy

(...) Lubimy spędzać wolne dni w kunsztownie wyposażonych a także zaprojektowanych galeriach handlowych robiąc w nich zakupy. Niewielu zdaje sobie sprawę jednak, iż za tym wszystkim stoją specjalistyczne agencje projektowe, których tematem działania jest gustowne projektowanie wnętrz sklepów. Zmierzając do sklepu, szczególnie sklepu z odzieżą, nie sposób nie zastanowić się nad tym, że wnętrze zostało zaprojektowane w najdrobniejszych detalach, a wyposażenie sklepów odzieżowych bynajmniej nie jest przypadkowe. Liczy się pierwsze spojrzenie i to ono często decyduje o tym, czy konsument skorzysta z zaproszenia oraz przejrzy ofertę sklepu albo da się poprowadzić fachowej i profesjonalnej obsłudze. Profesjonalna firma designerska Forbis Group oferuje (...)

Publikacje: biznes, różne, usługi, wyposażenie wnętrz

 
maj
25 '18

Kto to jest?

Kto to jest?

(...) Identyfikatory to charakterystyczna forma prezentowania danych o konkretnej osobie.  Identyfikatory Ash - http://www.ash.pl - mogą przybierać różne wielkości, kształty, formy i kolory. Wyposażone są także w różne typy zapięć:Smycz, przewieszka: Mocowanie przez szyję stałe lub z opcją rozłączenia końcówki przewieszki z identyfikatorem.Mocowanie na magnes: Ten rodzaj zapięcia nie niszczy ciuchów, jest estetyczny, stosuje się do ubrań o umiarkowanej lub cienkiej grubości. Zapięcie na klips plus agrafka: Mocowanie podwójne. Daje możliwość mocowania np. o kieszonkę za pomocą klipsa albo w innym miejscu za pomocą agrafki. Mocowanie na klips z paskiem: Jeden koniec paska posiada klips a na innym końcu jest identyfikator. Zapięcie na agrafkę: klasyczne zapięcie w kształcie agrafki. Przekłuwa się przez noszoną rzecz ale zminimalizowane jest ryzyko (...)

Publikacje: biznes, różne

 
maj
25 '18

Jak gospodaruje się na wsi?

Jak gospodaruje się na wsi?

(...) Obok rolników mających tysiące hektarów ziemi funkcjonują w Polsce niewielkie gospodarstwa rolnicze walczące o przetrwanie. Takich gospodarstw zazwyczaj nie stać na zakup nowych maszyn rolniczych, dlatego ich przyszłością są ciągniki rolnicze używane oraz maszyny rolnicze używane. Gdzie mogą szukać takich maszyn? Pytając sąsiadów, śledząc prasę branżową oraz rolnicze strony internetowe.Ogłoszenia rolnicze są czasem wieszane na słupach i tablicach ogłoszeniowych. Z tego powodu takie zakupy są dość łatwe, ale jest to łatwość pozorna. Co może rolnikowi się przytrafić? Zakup podrasowanego ciągnika lub pługa, kupno sprzętu kradzionego, zakup maszyny przedpotopowej. Wszystkie tego rodzaju przypadki oznaczają kłopoty: utratę (...)

Publikacje: biznes, produkcja, rolnictwo

 
maj
05 '14

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

Ziemniaki podstawą przemysłu żywieniowego

(...) W branży powstało naprawdę sporo jednostek, które trudnią się przetwarzaniem oraz wytwarzaniem produktów ze skrobi oraz jej pochodnych. Oprócz białka ziemniaczanego, w komplecie występują również tego typu produkty jak zagęstniki spożywcze czyli substancje poprawiające lepkość środka spożywczego, substancje żelujące - produkty odpowiedzialne za nadawanie środkom spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu oraz klajstry (klej skrobiowy) czyli kleje będące mieszanką mąki pszennej lub żytniej z gorącą wodą.Białko ziemniaczane określane jest bardzo wartościowym komponentem  produktów będących paszą dla hodowlanych zwierząt. (...)

Publikacje: biznes, informacje, polityka, różne

 
marzec
28 '14

Reklama w wyszukiwarkach

Reklama w wyszukiwarkach

(...) Żeby dobrze przeprowadzić proces pozycjonowania stron w Google wskazane jest zrobienie kilku wymaganych czynności. Optymalizacja kodu to najbardziej czasochłonne, zajmujące i bardzo ważne w pozycjonowaniu zadanie. Najlepszym wyjściem jest gdy inni redaktorzy swoich stron zamieszczają linki do pozycjonowanej serwisu internetowego. Możliwe jest aby jednocześnie wpisać stronę w płatnych katalogach. Załóżmy, że posiadasz już witrynę ale nie jesteś usatysfakcjonowany z obecnych wyników jakie generuję serwis www. Można wtedy przeprowadzić ocenę strony, czyli analizę contentu strony, treści zapytań z wyszukiwarki (...)

Publikacje: biznes, marketing, reklama, różne