Program Aktywnych Społeczności

 

Wszyscy Święci na blokowiskach
Czy znają swoich sąsiadów? Albo czy mają potrzebę bliskości z człowie­kiem zza ściany? Jego łóżko znajduje się 30 centymetrów od ich łóżka. Czy to wiedzą?

Żółtodzioby ocalić od zapomnienia
Dotychczas za bramę podwórka przy ulicy Warszawskiej 5 mało kto za-glądał. A potem nagle zajrzał ‒ upcykling. Przedwojenna kamienica z czerwonej cegły wyglądała na opuszczoną i za­pomnianą. No dobrze, czasem zaglądali tu pasjonaci historii lub miłośnicy trunków z procentami. Do lata 2012 roku.

 
listopad
27 '18

Lumpeks pomysłem na biznes

Lumpeks pomysłem na biznes

Niecałe 15 lat temu kolejny raz straciłem pracę. Wieczór tego dnia do dziś wspominam dosyć wyjątkowo. Robię to z tego powodu, że był on w moim życiu przełomowy. Dzień, który zapowiadał się doprawdy dramatycznie (chociaż zwolniono mnie przedtem już z trzech innych miejsc), zakończył się tym, że niewidzialny bodziec związany z otrzymaniem kolejnego życiowego ciosu, popchnął mnie do wyjazdu za granicę.Siedziałem w fotelu we własnym salonie sącząc piwo, nagle poczułem moment natchnienia, dopiłem piwo duszkiem i zacząłem pakować walizki. Następnego dnia byłem...

Publikacje: odzież, ubrania, buty